YENİ YILDAN DİLEĞİMİZ

yeni-yildan-dilegimiz

Sizi bilmiyoruz ama biz 2017’ye çok bel bağladık. Tüm sıkıntılarımızı unutturması, bize güzel olaylar ve durumlar getirmesi ve bizi çok daha mutlu etmesi konusunda omuzlarına çok yük yükledik. Noel babaydı, evrendi derken şimdi, bu yıl daha mutlu olmak ve iyi hissetmek için kendi üzerimize düşen kısma odaklanmaya başladık, yani yeni yıldan dilediklerimize.

Her yıl, ‘Bu yıl Brad Pitt’le evlenip; kızımızın adını İpek, oğlumuzun adını Kaan koyacağım.’

’15 kilo verip, modellerin boy-kilo oranına kavuşacağım (bu esnada son derece kaslı ve sıkı bir vücuda sahip olarak tabii ki!).’

‘Instagram’da paylaşmak için düzenli olarak kaliteli fotoğraflar çekip, fenomen olacağım.’

‘Yıldızım o kadar parlayacak ki, burç yorumumun da dediği gibi kariyer alanında inanılmaz bir statüye ulaşacağım.’ gibi daha nice, yapılması çok zor olan, neredeyse hali dileklerde bulunuyorduk ya? İşte 2016 o kadar canımızı sıktı ki, 2017’den çok daha makul şeyler istemeye karar verdik. Hatta sorun onunla da değil, kendimizle. Yıl boyu iyi hissetmek için bize iyi gelecek ve başarabileceğimiz ufak değişimlerde karar kıldık. Siz de mantıklı hedeflerle, bu yıl bittiğinde başarılı hissetmek istiyorsanız bizim yeni yıl kararlarımıza bir göz atın. Kim bilir, size mantıklı gelenler olursa belki işinize yarayabilir:

– Bu yıl aklımızdan bir türlü çıkaramadığımız o pahalı parçayı almadan önce en az üç gün beklemeye karar verdik. Malumunuz, dolaplar bir anlık hevesle alınıp sonra unutulan parçalarla dolu. Bu hataya bir daha düşmemek için 3 gün sonra da o parça çok kaliteli geliyor ve mutlaka almamız gerektiğini hissediyorsak; tamamdır.

– Hatta bu taktik o kadar hoşumuza gitti ki, yeni yılda kilo verme hedefimiz için de aynısını uygulamya karar verdik: Yani aynı şekilde, 2017’de canımız abur cubur istediğinde yemeden önce kalkıp bir bardak su içmeyi planlıyoruz. Zaten tatlı isteği çoğu zaman açlık veya susuzluk çıktığı için son derece mantıklı olacak bu hareket sonrası hala yiyecek istiyorsak o zaman harekete geçeceğiz.

– 2017’de ideal kilomuza ulaşmak için spor salonunda sabahlamak yerine küçük adımlarla işi sağlama almaya kararlıyız. Yani önce her sabah veya akşam 30 dakika yürüyüşü veya her gün 10.000 adım atmayı bir alışkanlık haline getireceğiz. Bu fitness hedeflerimizi başarırsak da, onların üzerine böyle ufak eklemelerle adım adım ilerlemek esas hedefimiz.

– Yeni yılda kendimizi ‘Evet’in gücüne teslim etmeyi düşünüyoruz. Çünkü onlarca arkadaş daveti, etkinlik ve benzeri durumlara sırf üşendiğimiz veya orada tanıdığımız hiç kimse olmayacak diye o kadar çok Hayır dedik ki, korkarız artık bu bir refleks halini aldı. Bu yüzden 2017’de kulağa ilk etapta hoş gelen tüm teklif ve davetlere ‘Evet’ diyerek yeni insanlarla tanışma konusuna önümüzü açma ve daha sosyal olma konusunda kendimizi zorlayacağız.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir