Yeni Yılda Yeni Seri

yeni-yilda-yeni-seri

Global teknoloji şirketi Dyson, saç bakım kategorisine yeni yıl dönemine özel bir seri dâhil etti. Bu özel seride gördüğümüz renk ise Prusya mavisi ve parlak bakır renk kombinasyonu. Bu renklerin ilham kaynağı ise, Dyson’ın aynı renklerinden tasarlanan elektrikli otomobili. Influencer Rachel Araz Kiresepi ile Dyson Airwrap ve yeni çıkan Supersonic Saç Kurutma Makinesi başlığı Flyaway’i kullanarak, yılbaşı gecesine ilham olacak bir saç modeli yarattık.

Fotoğraflar: Memet Erol | Güzellik Editörü: Damla Suay Lü

Moda Editörü: Şeyma Arslaner | Video: Umut Sakallıoğlu

PRATİK STİLLER

Yeni yıl için hazırlanan özel seride Dyson Elektrikli Otomobil’in iç tasarımında kullanılan bakır ve Prusya mavisi renkleri bulunuyor.

Dyson Airwrap Saç Şekillendirici, lanse edildiği günden bu yana oldukça dikkat çeken bir ürün. Neden mi? Çünkü tam olarak kuaföre gitmenize gerek kalmadan, kısa bir süre içerisinde kolaylıkla saçınızı dilediğiniz gibi şekillendirme imkânı sunan bir teknolojiye sahip. Kullanım aşamalarına geçecek olursak; şekillendirmeye ıslak saçlarınızı nemli hâle gelene kadar kurutmayla başlıyorsunuz. Ardından dilerseniz düzleştirme fırçalarını kullanarak önce saçlarınızın kabarıklığını alabilirsiniz. Sonrasındaysa hacimli dalgalar oluşturmak için bukle başlıklarını kullanmanız yeterli. Airwrap aşamasını bitirdiğinizde, Supersonic’in yeni Flyaway başlığından faydalanarak, elektriklenmeleri ve bebek saçlarını yatıştırabilirsiniz. Şimdi gelelim ürünlerin detaylı anlatımına… Dyson Airwrap Saç Şekillendirici, farklı başlık seçenekleriyle kuaförünü dilediği yere taşıyarak saçında hacimli bukleler, doğal dalgalar veya düz bir stil yaratmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Sahip olduğu Akıllı Isı Kontrolü teknolojisiyle şekillendirme sırasında saçı aşırı ısı hasarına karşı koruyup, sağlıklı görünmesini sağlıyor. Coanda etkisi adı verilen aerodinamik bir olguyu kullanarak, havayı ısıyla birleştiriyor. Sonucunda ise saçın gerçekten de doğal parlaklığını ortaya çıkarıyor. Bu etki sayesinde hava, doğru hız ve basınçla saça uygulanıyor. Saçın, bukle başlığına kendiliğinden sarılmasına olanak sunuyor. Bu pratik yöntemle saçta doğal dalgalar ve bukleler oluşturulabiliyor. Saç tipine ve dilediğiniz stile göre, 30 mm ve 40 mm kalınlığındaki başlıklarından en doğrusunu seçmekse size kalıyor.

ELBİSE: MYBESTFRIENDS

KÜPE VE BİLEKLİK: DIOR

Dyson Airwrap ile elde edeceklerimiz sadece bukleler veya dalgalar değil. Düz görünüm isteyenler de yine saç tipine göre sert veya yumuşak düzleştirme fırçaları arasından seçim yapabiliyor. Daha hassas saç derisine sahip olanların tercihi yumuşak düzleştirme fırçası olurken; kalın telli saçlara sahip olanlar sert düzleştirme fırçasından yardım alabiliyor. Dyson Airwrap’i kullanırken en önemli noktalardan biri saçı hafif nemliyken şekillendirmek. Ürünün ön kurutucu başlığı saçı bu sürece hazırlarken, setin içinde bulunan yuvarlak hacimlendirici fırça saçlarınızda hacimli bir görünüm yakalamanıza yardımcı oluyor. Prusya mavisi ve parlak bakır renklerindeki özel seride Dyson tasarımı saklama kutusu, seyahat çantası, saç açma fırçası ve saç açma tarağı yer alıyor. Farklı saç tipleri için tasarlanan Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi, hızlı ancak odaklanmış bir hava akımı kullanıyor. Ergonomik yapısıyla elde tutarken kullanım kolaylığı ve denge sağlıyor.

Akıllı Isı Kontrolü teknolojisiyle aşırı ısı hasarını önleyerek saçın doğal parlaklığını koruyor. Dyson’ın patentli Air Multiplier teknolojisi, ısıya olan bağımlılığı azaltıp hızlı kurutma ve şekillendirme yeteneği sunuyor. Supersonic Saç Kurutma Makinesi’yle birlikte kullanılan Flyaway başlık ise Dyson mühendislerinin yaptığı araştırmalara göre üretildi. Kuaförlerin, uçuşan saçları düzeltebilmek için yuvarlak bir fırça ve fön makinesi kullandıkları biliniyor. Aynı kuaför salonu standardını yakalamak isteyen kişisel şekillendiricilerde, sabit plakalı düzleştiricilerde olduğu gibi şekillendirme sonrasında yüksek ısı çözümlerine başvurulduğu görüldü. Bu çözüm, saçı gereksiz şekilde aşırı ısıya maruz bırakarak önlenebilir hasar riskini artırıyor. Hasarlı saçlar daha zayıf ve kırılmaya daha yatkın oluyor. Bu da saçta daha fazla elektriklenme yaratacağı anlamına geliyor.

ELBİSE: NEW ARRIVALS

KÜPE: SWAROVSKI

Yeni Flyaway başlık, ilk olarak Dyson Airwrap Saç Şekillendirici için tasarlanan Coanda etkisi adı verilen aerodinamik olguyu kullanıyor. Başlık, uzun saçları öne doğru çekip uçuşan saçları iterek elektriklenmenin önüne geçiyor. Böylelikle saçlar kolaylıkla hizalanıyor. Yumuşaklığı, doğal parlaklığı artıyor ve kuaförden çıkmış gibi görünüyor. Test edildi ve onaylandı!

İlgili Konular
  • slider

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir