Yeni Yıl Hediye Önerileri: Sezonun En İyi Kadın Parfümleri

yeni-yil-hediye-onerileri:-sezonun-en-iyi-kadin-parfumleri

Ekim 2021 sayımızdan.

Hem kışa hem de yeni yıla hazırlanırken, âdeta yatırım niteliğinde altı parfümü huzurlarınıza sunuyoruz. Kimi, parfümörleri tarafından bir önceki versiyonuna göre bir üst noktaya ulaşırken, kimi de hayatımıza yeni bir giriş yapıyor.

Orta Doğu’ya Yolculuk: DIPTYQUE, Eau Rihla

Parfümör Fabrice Pellegrin, Orta Doğu’nun kokularıyla çıkılan yolculukta, deri çanta kokusunu hayal ediyor. Merkezinde deri notaları olan kokuya ahududu, sedir ve iris eşlik ediyor.

Zarafet Timsali: DOLCE & GABBANA, The One Gold EDP Intense

The One Gold EDP Intense; Parfümör Violaine Collas tarafından hazırlandı. Meyveli çiçek kokusu; altın erik ve gül süper özünün taze çiçekleri, gizemli paçuli ve baştan çıkarıcı beyaz misklerle birleşiyor.

İstanbul’a İthafen: PENHALIGON’S, Constantinople

Trade Routes Serisi’nde yer alan bu koku; Avrupa ve Anadolu’nun birleşimi olan İstanbul’dan yola çıkılarak yaratıldı. Pudramsı iris, sıcak vanilya ve aromatik meşe yosunu karışımı zarif bir koku yaratıyor.

İnternetten parfüm alırken koku seçimi nasıl yapılır?

Güzelliğin Yeniden Keşfi: CHRISTIAN DIOR, Miss Dior

Parfümör François Demachy’nin yeni keşfettiği ve ‘Sweet Love’ adını verdiği gül çeşidi ile ikonik koku yeniden canlanıyor. Artık daha pudralı, meyvemsi ve keskin.

Ailenin Yeni Üyesi: HERMÈS, Twilly d’Hermès Eau Ginger

Twilly d’Hermès ailesinin en yeni ve genç üyesi şimdi neşeli, parlak ve ışıltılı. Capcanlı şakayık, şekerli zencefil ve heyecan verici sedir notalarını bünyesinde bulunduruyor.

Modern Duruş: KILIAN PARIS, Apple Brandy On The Rocks

İlk olarak sekiz yıl önce tasarlanan koku, bu kez orijinal elma konyağı özelliği taşıyor. Bergamot karışımı, ananas ve kakule ile birlikte oluşan ‘on the rocks’ notası heyecan katıyor.

İlgili Konular
  • slider

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir