Yeni Xbox Uygulaması Steam’in özelliğine Kavuştu

yeni-xbox-uygulamasi-steam’in-ozelligine-kavustu

Microsoft, Windows mağazasından oyun yükleme sürecini büyük ölçüde iyileştiren Windows için yeni bir Xbox uygulamasını yayınladı. Güncellenen uygulama, PC oyuncularının oyun dosyalarına sınırsız erişimi ile kendi seçtikleri herhangi bir klasörün içine yüklemelerine izin veriyor.

Bu yenilik, PC için Xbox Game Pass’ten oyun yüklemenin yarattığı sorunların çoğunu gidermeye yardımcı olan bir seçenek olacak. Ayrıca oyun dosyalarını yedekleyebileceğiniz ve gerekirse geri yükleyebilme yeniliklerini de barındırıyor. Daha önce Microsoft, oyunları bir sürücünün kökündeki bir WindowsApps klasörüne yükler ve bu klasörü kilitliyordu.

Sosyal medya platformu Instagram, akış gönderilerine müzik ekleme özelliğini Türkiye’de test etmeye başladı.

PC için Xbox uygulaması ile oyun kurulumları kolaylaşıyor

Güncellenmiş Xbox uygulaması artık bir konum seçmenize izin veriyor ve mevcut oyunlarınız yüklüyse bunları ikincil sürücülere taşıyabiliyorsunuz. Uygulamayı test ettik ve Forza Horizon 5 oyununu başarıyla ikinci sürücüye taşıyabildik. Artık bu dosya ve klasörlere de tam olarak erişebiliyoruz.

Windows 10 ve Windows 11 kullanıcıları, mağazadan Xbox Insider Hub uygulaması aracılığıyla yeni Xbox uygulamasını test edebilir. Güncellenmiş Xbox uygulamasını edinmek için Xbox Insider Hub uygulamasındaki “Windows Gaming” önizlemesine katılmanız gerekiyor.

Ayrıca Windows mağazasından indirilen oyunları Steam‘e ekleyemiyorsunuz. Çünkü bunu engelleyen bir izin sorunu bulunuyor. Xbox uygulaması hala önizleme aşamasında, bu nedenle yaygın olarak kullanıma sunulmadan önce giderilecek bir hata olabilir.

Microsoft’un bu yeniliğiyle birlikte, Windows mağazası oyun yüklemeleri, PC kullanıcıları için yıllarca süren sorun ve hatalardan sonra nihayet Steam benzeri hale geliyor. Windows mağazası nedeniyle PC için Xbox Game Pass’ten kaçınıyorsanız, bu yeni Xbox uygulaması ilgili bazı baş ağrılarını ortadan kaldıracaktır.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir