Yeni Joker Filmi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

yeni-joker-filmi-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Kapak tasarımı: Birce Erol

DC Comics filmi Joker 2019’da çıktığında, başrol oyuncusu Joaquin Phoenix’e en iyi erkek oyuncu Oscar’ı verildi ve filmin başarısı çok ses getirdi. O zamandan beri Batman’in en büyük rakibinin hayranları bir devam filmi için sabırsızlanıyor. Bir kez daha Todd Phillips tarafından yönetilecek olan ve Scott Silver ile birlikte yazılan devam filmi The Hollywood Reporter’a göre Joker: Folie à deux ismine sahip. Orijinal Joker başlangıç hikayesinin kasvetli nihilizminden çarpıcı bir ayrılma ve o karanlığın tam aksi bir film olacağa benziyor. Bir kaynak, gelecek devam filminin bir müzikal olacağını ve oyuncuların istek listesinin başında Lady Gaga’nın olduğunu iddia etti.

Lady Gaga yapımcılığını; Joker: Folie à deux filminin yapımcısı Phillips’in üstlendiği A Star is Born’daki başrolüyle Oscar’ın en güçlü adaylarından biri olarak gösteriliyordu. Haberlere göre artık Joker’in yardımcısı Harley Quinn olarak rol almak için en büyük adaylardan biri olduğu söyleniyor.

Joker: Folie à Deux Çıkış Tarihi

Joker’den ilham alan müzikal için henüz bir çıkış tarihi yok, ancak senaryonun sosyal medyada paylaşılan 18 Mayıs 2022 tarihli fotoğrafı, Phillips’in senaryo üzerinde çalışmayı oldukça yakın zamanda bitirdiğini gösteriyor. Oyuncu seçimi hala tamamlanmadığı için filmin sete çıkmasına henüz uzun bir süre var.

Joker: Folie à Deux Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Lady Gaga için söylentili bir başrolün yanı sıra, Oscar ödüllü oyuncu Joaquin Phoenix’n filmde olacağını güçlendiren bir ipucu verildi: Oyuncu , Todd Phillips’in Instagram’ında bitmiş senaryoyu okurken resmedildi. Ancak The Hollywood Reporter’a göre katılımı henüz resmi değil ve konuşmalar da hala devam ediyor.

Başka Ne Biliyoruz?

Detaylar şu anda net değil, ancak devam filminin başlığı, Joker’in Harley Quinn ile ilk tanışma zamanlarına ve giderek artan bağlılıklarının ve ilişkilerinin gelişimini ima ediyor gibi görünüyor. Folie à Deux — Fransızca’da “iki kişinin deliliği”, iki kişinin çok benzer sanrısal inançlar veya halüsinasyonlar geliştirdiği bir tür ortak psikoz anlamına gelir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir