• 12 Ocak 2022
  • 43 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Sevilen yönetmen Wes Anderson, bu defa bir Netflix filmi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Matilda kitaplarının yazarı Roald Dahl’ın kısa öykülerden oluşan The Wonderful Story of Henry Sugar kitabı, Anderson’ın kalemi ve yönetmenliğinde bir filme dönüşecek. Daha önce de yazarın aynı adlı Fantastic Mr. Fox adlı kitabını animasyon bir film olarak sinemaya uyarlayan yönetmen bu defa gücünü Netflix çatısıyla birleştiriyor.

Geçtiğimiz sonbaharda Netflix, Roald Dahl Story Company’nin telif haklarını 686 milyon dolara satın aldığını duyurmuştu. Böylelikle yazarın eserlerinden ilk Netflix adaptasyonu da şekillenmeye başladı. Filmin kadrosu ise oldukça zengin!

“The Wonderful Story of Henry Sugar” filminin oyuncu kadrosu

Filmin şimdilik şekillenen kadrosu bile heyecanlanmamıza yetiyor. Benedict Cumberbatch yapımda başrol Henry Sugar’a hayat verecek. Ayrıca Ralph Fiennes, Ben Kingsley ve Dev Patel gibi önemli isimler de kadroda yer alacak.

Wes Anderson’dan Dev Oyuncu Kadrolu Netflix Filmi: The Wonderful Story of Henry Sugar

“The Wonderful Story of Henry Sugar” filminin konusu

1977’de yayınlanan kitapta, geleceği tahmin etme yeteneğini kumarhanelerde kullanarak büyük kazançlar elde etmeye başlayan Henry Sugar’ın hikayeleri konu ediliyor. Sugar bir noktadan sonra zenginliği eskisi kadar çekici bulmamaya başlayarak dünyanın en iyi yetimhanelerini kurmak için adım atıyor. Bu süreçte de pek çok macera yaşıyor.

Filmin çekimlerine ilerleyen günlerde Londra’da başlanacak ve henüz belli olmayan bir tarihte film Netflix Original filmi olarak seyirciyle buluşacak. Gelişmeleri merakla bekliyoruz!

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir