Tutulma Sırasında Ritüel Yapmak Kötü Bir Fikir Olabilir

tutulma-sirasinda-rituel-yapmak-kotu-bir-fikir-olabilir

Aylık ay döngüsünün önemli anlarıyla uyumlu ay ritüelleri yapmak, astrolojiyle bağlantı kurmanın ve düzenli bir spiritüel uygulama rutini yaratmanın güzel bir yoludur.

Yeni ay fazı, niyet belirleme ve tezahür ritüelleri için harikayken, dolunaylar kristalleri şarj etmek ve temizlik ritüelleri yapmak için en iyi zamandır. Ancak sosyal medyada astrologları takip ediyorsanız, 19 Kasım’da gerçekleşecek dolunayda bir güneş veya ay tutulması sırasında yaptığınız olağan ay ritüellerinizi veya tezahür uygulamalarınızı yapmamanızı tavsiye eden bazı yayınlara veya videolara rastlamış olabilirsiniz.

Tutulmalar, ruhsal gelişimin ve gerçekleşebilecek büyük değişikliklerinin güçlü habercileri olsa da tezahür yapmak için pek de uygun dönemler değillerdir.

İki tür tutulma vardır: Ay tutulmaları ve güneş tutulmaları. Yeni ay veya dolunay tutulum ile mükemmel bir şekilde hizalandığında ortaya çıkarlar. Ay tutulmaları her zaman dolunay ile, güneş tutulmaları ise her zaman yeni ay ile çakışır. Tutulmalar yılda herhangi bir zamanda dört ila altı kez olur ve genellikle çiftler halinde, birbirini izleyen yeni ve dolunaylar arka arkaya meydana gelir. (bu dönemlere bazen “tutulma mevsimleri” denir).

Astrolojide tutulmalar, hızlı değişimler ve önemli büyüme hamleleri için potansiyel yaratmasıyla bilinir. Tutulmalar temelde sadece süper şarjlı yeni ve dolunaylar olduğundan kristal şarj etme, ay tezahürleri ve diğer ay ritüelleri için büyük bir fırsat olarak düşünülebilir – ama durum böyle değil.

Tutulma mevsiminin havası kaotik, yoğun ve çoğu zaman zorlu olabilir, çünkü kısa bir süre içinde birçok yenilik deneyimlenebiliyor. Bu tür güçlü ve istikrarsızlaştırıcı bir enerji ne kristallerinizi şarj etmek ne de tezahür ritüellerinize dahil etmek için uygun olmayacaktır. Bunun yerine tutulmalar, arkanıza yaslanmak, geçişleri hazmetmek ve müdahale etmeye çalışmadan evrenin kendi işini yapmasına izin vermek için çok daha iyidir.

Astrologlar Neden Tutulma Ritüellerinden Kaçınmayı Öneriyor?

Tutulma tezahürlerinin ve ritüellerinin kötü bir fikir olmasının birkaç nedeni vardır. Birincisi, armatürlerin (güneş ve ay) kendi konumlarıyla ilgilidir. Tutulma sırasında güneş, ay ve dünya, güneşin ve/veya ayın ışığını engelleyecek şekilde hizalanır. Bu nedenle, dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak tutulmalar görsel olarak çok dramatik olabilir.Ancak astrolojik olarak, bu aslında armatürlerin gücüne gölge düşürüyor. Armatürler birbirlerinin tutulma gölgesine yakalandıklarında, normalde olduğu gibi işlev göremezler ve bu nedenle genel kozmik enerji çok daha yoğundur. Dolayısıyla bu dönemlerde kristallerinizi şarj etmekten veya tezahür etmekten kaçınmak isteyeceksiniz.

İkincisi, tutulmalar her zaman Kader Düğümleri olarak bilinen iki önemli astrolojik noktayla (ekliptikte bulunur ve kaderle ilgilidir) hizalanır ve bu etki, tutulmaların kaderlerimizle ilişkili olduğuna inanılır.

Tutulma mevsimi boyunca ortaya çıkan olaylar ya da kalpteki değişiklikler muhtemelen ne anlama geliyorsa bunlar zaten olacaktı, ancak tutulmaların gücü süreci hızlandırdı diyebiliriz. Bu, evrenin hayatlarımıza müdahale etme ve bizi bizim için tasarlanan yola geri koyma şekli gibidir. Bu nedenle, bir tutulma sırasında kendi tezahür ritüellerinizi yapmaya çalışarak, kendinizi tutulmaların sunmaya çalıştığı heyecan verici kutsamalar, farkındalıklar ve yaşam derslerinden uzaklaştırıyor veya kendinizi bunlara kapatıyor olabilirsiniz.

İlgili Konular
  • slider

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir