Tüm Göz Renkleri İçin Siyah Far Kullanmanın 10 Yolu

tum-goz-renkleri-icin-siyah-far-kullanmanin-10-yolu

Makyaj yapmaya başladığınız ilk yılları düşünün, birçok ünlünün kırmızı halı stillerinde sıkça kullandığı siyah göz farlarına özenerek baktığımız bir gerçek. Her ne kadar üzerinden yıllar geçse de siyah göz farının makyaj aynamızın önündeki yeri neredeyse hiç değişmedi.

Göz makyajınız aracılığıyla içinizdeki karanlık yönün ortaya çıkmasını hedefliyorsanız, 10 siyah göz farı örneğini sizin için derledik.

Kanatlı Duman Gözler

Kanatlı Duman Gözler

Makyaj aracılığıyla dramatik bir etki vermeye bayılıyorsanız, bu etkiyi yaratmanın en iyi yolu göz kapaklarınızda siyahın birden çok tonunu kullanmak. Göz kapağınızda gri, gümüş ve siyahı harmanlayarak işe başlayabilirsiniz. Ardından siyah far ile göz kapağınızda degrade oluşturabilir, keskin ve hassas bir uç ile makyajınızı tamamlamak yerine yumuşak kenarlı bir kanat ile hayalinizdeki görünümü yakalayabilirsiniz.

Gözlerdeki Işıltı

Gözlerdeki Işıltı

Göz bebeklerinizdeki eşi benzeri olmayan ışıltıyı göz kapaklarınıza taşımaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise, siyah farınızı göz kapaklarınıza sürerek işe başlayın. Siyah göz kalemi ile daha ‘karanlık’ bir görünüme sahip olabilir, göz kapaklarınıza az miktarda sim ekleyerek eşi benzeri olmayan ışıltıyı yakalayabilirsiniz.

Yumuşak Kedi Gözü

Yumuşak Kedi Gözü

Tanıştıralım, kedi gözünden ilhamla yapacağınız cazibeli makyajın başrolü; siyah göz farı. Bu cazibeli gözleri elde etmek için ise bol pigmentli ve mat bir far ile makyajınıza başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, alt kirpik çizginizin etrafına göz kalemi yerine ince bir far fırçası ile siyah farı uygulamak. Gözlerinizi olduğundan daha çekik göstermek istiyorsanız, ‘Yumuşak Kedi Gözü’ sizin için biçilmiş kaftan.

Mat Gözler

Mat Gözler

Eğlenceli gerçek, göz farınızı eyeliner olarak kullanabilirsiniz. Ultra ince bir far fırçası aracılığıyla göz kapaklarınızda ve alt kirpik çizginizde mat bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Karanlıktan Aydınlığa

Karanlıktan Aydınlığa

Siyah göz farını fırça ile dikkatlice göz kapağınıza sürün ve istediğiniz bronz renk tonu ile göz makyajınıza başlayın. Ardından siyah ve bronz arasındaki renk geçişini sağlayacak orta renginize karar verin. Son adımda tüm renkleri göz kapağınızda harmanlamayı seçebilir veya tonları karıştırmadan bırakabilirsiniz.

Gündelik Gölgeler

Gündelik Gölgeler

Siyah göz farını sadece gece katıldığınız şık davetlerde değil günlük makyajlarınızda da kullanabilirsiniz. Abartıdan uzak fakat şık bir görünüm için göz kapaklarınıza siyah far sürün ve parmaklarınızla nazikçe karıştırın. Alt kirpik çizginize uyumlu siyah veya kahverengi eyeliner ve rimel ile karşı konulması zor bir görünüm elde etmeniz an meselesi.

Allık Dokunuşu

Allık Dokunuşu

Siyah farların gotik bir görünümden ziyade soft görünümlerde de başrolde olabileceğinin kanıtı olan bu trend, yaz ayları göz önüne alındığında oldukça ideal. Siyah dumanlı göz makyajınızın üzerine pembe bir far veya toz allık ile monoton makyaj görünümlerine yeni bir bakış açısı sunabilirsiniz.

Metalik Dokunuş

Metalik Dokunuş

Klasik siyah göz farıyla eşleştirdiğiniz görünümünüze biraz parıltı eklemeye ne dersiniz? Göz pınarlarınızda yapacağınız metalik vurgular, yaz aylarında iddialı bir görünümün başrolü.

Zıtlığın Uyumu

Zıtlığın Uyumu

Siyah ve beyazın uyumsuz görünümü aracılığıyla çarpıcı bir görünüm elde etmek isterseniz bu trend tam size göre! Beyaz farı hem gözyaşı kanallarınıza hem de göz kapağınıza hafifçe sürün. Göz kapaklarınızın katlanma noktalarında kullanacağınız beyaz ve siyahın kontrast görünümü, pembe dudaklar ile eşleştiğinde sizi gecenin en dikkat çeken ismi yapmaya yeter de artar!

Renk Karışımı

Renk Karışımı

Siyah bir göz farı görünümünün tamamen siyah olması gerektiğini kim söyledi? Siyah göz farını birbirinden ihtişamlı renklerle eşleştirmek için bol pigmentli bir renk tonu seçin. Önce rengi uygulayın, ardından siyah göz farını renkle karıştırmadan nazik hareketlerle gözlerinizle buluşturun. Tamamen farklı iki ton arasındaki kontrastı en bizim kadar sizin de seveceğinize eminiz!

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir