• 29 Aralık 2021
  • 45 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Hemen her alanda geçmişin güvenli bölgelerinde yer alan trendlere dönmeye devam ediyoruz. Bu sezon cat eye makyajlar ve kahverengi rujlar kadar dönüşüyle güzellik cephesine hareketlilik katan bir diğer trend de mini örgüler oluyor! Üstelik 2022’de onları daha da sık göreceğimizi söyleyebiliriz.

Bu trendin en başarılı uygulayıcılarından biri şüphesiz ki Hande Erçel! Stiliyle ve güzellik görünümleriyle her daim trend belirleyici- trend uygulayıcı yönleriyle ilham veren Erçel, yüzü çevreleyen mini örgü akımının da ülkemizdeki öncülerinden oldu.

Kapak fotoğrafı: @handemiyy

@brycescarlett – @patrickta

Aslında bu trend uzun yıllar sonra karşımıza ilk kez 2019 yılında Cannes Film Festivali’nde Margot Robbie ile karşımıza çıkmıştı. Robbie’nin ilham aldığı çıkış noktası ise 1968 yılında yine aynı festivalin kırmızı halısında boy gösteren Sharon Tate olmuştu. 90’lı yıllarda da oldukça popüler olan bu saç modeli, yıllar geçtikçe zaman zaman trend alevini yeniden yakıyor!

@bellahadid – @haileybieber

It girl’ler de bu saç modelini stillerine adapte etmekten geri durmuyor. Bella Hadid, Hailey Bieber, Gigi Hadid, Dua Lipa ve daha yeni neslin pek çok temsilcisi bu saç modeliyle güzellik görünümlerine modern ve bir o kadar nostaljik bir dokunuş katıyor. Uzun, orta boy, kısa… Esmer, sarışın, kumral… Bu saç trendinde detayların hiçbir önemi yok! Her saç boyuna ve rengine kusursuz bir şekilde uyum sağlayan bu örgüler ile olduğunuzdan çok daha genç bir görünüm yakalamanız mümkün!

@justinemarjan – @samile

Saç tasarımcılarından modellere pek çok isim mini örgüleri severek kullanıyor. Üstelik bu modeli yalnızca açık kullandığınız saçlarınızda uygulamak zorunda değilsiniz. Topuz, at kuyruğu ve yarım toplu şekilde kullandığınız saç modellerinize de yüzünüzün ön kısmını çevreleyecek şekilde mini örgü dokunuşları katabilirsiniz. Örgülerinizi ister serbest bırakın, isterseniz de toplayın! Tercih tamamen size ait. Her halükarda stil sahibi bir görünüm yakalayacağınıza eminiz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Sizi Olduğunuzdan Daha Genç Gösterecek Saç Modelleri

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir