• 10 Ocak 2022
  • 47 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Güneş gözlükleri her mevsimin favori aksesuarlarından. Özellikle yaz aylarında daha farklı renk ve model çeşitleriyle yanımızdan ayırmadığımız gözlüklerin bu sene hangi trendleri içerdiğini araştırdık ve sizlerle buluşturduk. İster optik gözlüklerinizin modelinde isterseniz de güneş gözlüklerinizde tercih edebileceğiniz detaylara göz atın ve 2022 trendlerine bir de gözlüklerin açısından bakın!

Dikdörtgen çerçeveli gözlükler

2022’de sıcak mevsimlerin de soğuk mevsimlerin de favorisi dikdörtgen model gözlükler olacak. Desenlerde ve renklerde dilediğinizi tercih edebileceğiniz bu modellerde yüz şeklinize göre küçük ya da orta boy tercih edebilirsiniz. Aşırı büyük gözlük modellerinin ise 2022’de pek de sükse sahibi olmayacağını şimdilik söyleyebiliriz.

@kendalljenner – @marvaldel

Renkli gözlük modelleri

Bu sene biraz renklenmeye ne dersiniz? Renklerin enerjisini stilinize adapte etmenin en kolay yolu aksesuarlar. Bu aşamada da devreye güneş gözlükleri girecek. Dilediğiniz modelde güneş gözlüğünü farklı renklerde tercih edebilirsiniz. Özellikle geçtiğimiz birkaç sene önce oldukça trend olan ve o dönem edindiğiniz cat eye gözlükleri tozlu raflardan çıkarsanız iyi edersiniz!

@chiaraferragni – @ninasandbech

Metal detaylı vintage gözlükler modelleri

Yan kısımlarında metal marka logosu bulunan gözlükler ya da herhangi bir logo olmadan metalik bir geçiş barındıran gözlükler bu sene oldukça popüler bir noktada konumlanacak. Bu modelleri bulabileceğiniz en ideal yerler ise vintage butikler. Farklı model ve renklerde, desenlerde vintage gözlük edinerek stil sahibi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

@vivianhoorn – @bellahadid
İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir