• 14 Ocak 2022
  • 74 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Dua Lipa, Lizzo, Miley Cyrus ve daha pek çok ünlü isim son dönemin yükselen trendi olan cut-out elbiselere görünümlerinde yer veriyorlar. Özellikle mevsim şartlarının da daha elverişli hale gelmesiyle gerek davet stillerinde gerekse günlük kullanımlarda 2022 yaz ayları boyunca cut-out elbiselere rastlayacağımızı söyleyebiliriz!

Kapak fotoğrafı: @dualipa

Cut-out elbise trendinin en ses getiren kıvılcımını Kendall Jenner’ın yaktığını söylemekse mümkün! 2021’nin sonlarına doğru yakın bir dostunun düğününe Mônot marka siyah bir elbiseyle katılan Kendall Jenner, yoğun eleştiriler almıştı. Düğünde gelinden rol çaldığı ve yakışıksız bir elbise tercih ettiği yorumları sosyal medya ahlak denetçilerinin bahanesi olsa da, bu tartışmalara son noktayı da gelin Lauren Perez koydu. Perez fotoğrafının altına Jenner’ı etiketleyerek harika göründüğünü ve elbiseye bayıldığını belirtti. Böylece bu destekle Kendall Jenner da düğün öncesinde arkadaşından elbise hakkında onay aldığını açıklamış oldu.

Kendall Jenner

Kendall Jenner’ın açtığı yolla birlikte pek çok ünlü isim bu trendi uygulamaya başladı. Vanessa Hudgens 2022 yılbaşı kutlamasına cut-out bir elbiseyle katıldı. Euphoria’nın yeni sezon tanıtım çekimlerinde dizinin Maddy’si Alexa Demie ise Akna marka bir elbise giydi.

ALEXA DEMİE- Vanessa Hudgens

Kırmızı halıya baktığımızda da cut-out elbiselere 2021’in sonlarına doğru sıkça rastladık. Tıpkı Maggie Gyllanhaal’un Rodarte ve Halle Bailey’nin LaQuan Smith tasarımı elbiselerinde olduğu gibi! Böylece 2022’nin davet stilinde de bu elbise modellerine yer verileceğinin ufak bir sinyalini almış olduk.

Maggie Gyllanhaal- Halle Bailey

Yaz sezonu koleksiyonlarının da çıkmaya başlamasıyla ilerleyen aylarda daha çeşitli modellerini görebileceğimiz trendi ilk yakalayanlar arasında olmak istiyorsanız aşağıdaki önerilerimizi deneyebilirsiniz!

Siyah elbisenin zamansız kurtarıcılığı cut-out elbise modelleriyle daha da modern bir havaya bürünüyor. İster uzun kollu ister kısa kollu siyah cut-out elbiselerden edinin!

Trend Alarmı: Cut-Out Elbise Modelleri

Mini ya da maksi boy seçenekleriyle dilediğiniz cut-out elbiseyi seçerek stilinize adapte edebilirsiniz. Topuklu ince bantlı sandalet modellerinin bu elbiselerle kusursuz bir uyum yakaladıklarını da hatırlatmakta fayda var!

Cut-Out Elbise Modelleri

Pullu, saten, nubuk ya da deri gibi dokulara sahip cut-out elbise modelleriyle bu trendi farklı detaylarla özelleştirebilirsiniz!

Cut-Out Elbise Trendi
İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir