The Unforgivable Hakkında Bilmeniz Gerekenler

the-unforgivable-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Netflix’in yeni filmi The Unforgivable’ın sonuna gelmiş ve duygusal bir maratonda uzun süre yarışmış gibi hissediyorsanız yalnız değilsiniz.

Sandra Bullock’un canlandırdığı Ruth Slater karakteri filmin başrolü olarak karşımıza çıkıyor. Bir polis memurunu öldürdüğü gerekçesiyle 20 yıl boyunca hapis yatan Ruth, serbest bırakıldığında topluma yeniden yerleşmeye çalışırken birtakım zorluklarla karşı karşıya kalır. Küçük kız kardeşi Katie ile uzun süredir görüşmeyen Slater, Yargıç tarafından yasak konulmasına rağmen kardeşiyle görüşmek için elinden geleni yapar.

Yazının devamı spoiler içeriyor.

Ruth Slater gerçekten şerifi öldürdü mü?

Filmin açılış sahnesinde gördüğümüz gibi, Ruth ve kız kardeşi Katie oldukça zorlu bir hayata sahip. Anneleri, Katie’nin doğumu sırasında öldükten sonra babaları da intihar eder. Tüm bu olayların sonucunda polis merkezinde bir süre tutulan kızlar, şerifin onları eve bırakırken vurulmasıyla birlikte; şerifin ölümünden de sorumlu tutulur.

Ruth serbest bırakıldığında, kız kardeşi hakkında daha çok bilgi edinmek için elinden geleni yapar. Katie olarak tanıdığımız kız kardeşinin koruyucu aile ile kaldığını ve şu an bir üniversitede öğrenci olduğunu öğrenir. Yargıç kararıyla Katie ile iletişim kurması yasaklanan Slater, Katie’nin yeni ebeveynlerine ulaşmak için avukat bulmayı başarır.

Ruth uzun yıllar boyunca Katie’ye mektuplar yazar ancak mektupların hiçbirisi Katie’nin eline geçmez. Katie’nin üvey ailesi mektupları uzun yıllar saklamış olmasına rağmen, Katie geçirdiği araba kazasıyla eski hayatına dair anıları hatırlar.

Tüm bunlar yaşanırken şerif öldüğünde gerçekte ne olduğu da ortaya çıkar; şerifi öldüren 5 yaşındaki Katie’dir. Katie çok küçük yaşta olduğu için Ruth suçu üstlenmeye karar verir.

Katie’nin üvey kardeşi Emily’nin, Ruth’un varlığından haberdar olmasıyla Katie ve Ruth’un kavuşma süreci hızlanır. Şerif’in oğlu Steve’in, babasının intikamını almak için Katie’yi kaçırmak isterken Emily’i kaçırması tüm hikâyeyi içinden çıkılmaz bir hale getirse de Ruth’un yardımlarıyla Emily kurtulur.

Film tüm bu karmaşanın sonrasında Ruth ve Kate’in kucaklaşmasıyla sona erer.

Katie şerifin cinayetinden dolayı hüküm giydi mi?

Katie’nin suçlu bulunup bulunmadığı ya da şerifi öldürenin kendisi olup olmadığını bildiği belli değil. Geçirdiği araba kazası sonucunda hatırladığı anılar genellikle Ruth ile beraber çocuklar anıları olduğu için cinayetle ilgili bir şey hatırlamaması muhtemel.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir