• 14 Şubat 2022
  • 107 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Yunus Başaran

Sevgililer Günü’nü sadece bir gün kutlamama taraftarı olsak da bugünün büyüsünün de farkındayız. Apple’ın kusursuz donanımlarıyla, dijital dünyada popüler, teknoloji aşıklarına hatırladıkları ya da alışkanlık edindikleri hoş detayları sorduk. Kimisi Geniş Açı portre kavgası yaptığını söylerken kimisi de AirPods’ları aşklarını nasıl perçinlediğini anlattı. 

Kapak karesi: iPhone 13 Pro Max Portre Modu ile çekildi.

Buse Terim (Dijital içerik üreticisi)

“Hem Volkan hem de benim iPhone’larımız var ve bu bizim çok daha kolay iletişim halinde kalmamızı ve aynı zamanda birçok konuda da hayatımızı kolaylaştırıyor.

Örneğin araba ile uzun yola gittiğimiz zaman canlı konum paylaşarak nerede olduğumuzu izleyebiliyoruz. Notlarımızı birbirimize senkronize ederek evin eksikleri ve çocuklarla ilgili yapılması gerekenleri not ediyoruz. Airplay ile çocuklarımızın çocukluk videolarını veya özlediğimiz anları hep birlikte izliyoruz. AirDrop en sevdiğimiz özelliklerden biri. Fotoğraf ve videoları kaliteleri bozulmadan birbirimizle paylaşıyoruz. FaceTime’ı tüm aile üyelerimiz kullanıyor. Uzakta olduğumuz zaman çoklu FaceTime ile hasret gideriyoruz. :)”

Sedat Girgin (Ressam, illüstratör) & Gökçe İrten (Sanatçı, çocuk kitabı yazar ve çizeri)

“Geniş açı portre kavgası J neyse ki böyle bir kavgamız yok ? tek bir kaydırma hareketiyle modlar arası geçiş yapabildiğimiz için evden çıkarken hangi lensler alınacak kavgası vermiyoruz ? kimin neyi sevdiği fotoğraflardan belli! :)”

Sedat’ın fotoğrafı iPhone 13 Pro Max Portre Modu ile çekildi
Gökçe’nin fotoğrafı iPhone 13 Pro Max Ultra Geniş Açı ile çekildi

Ecmel Soylu (Video İçeriği Üreticisi)

“Bir uçak seyahatimiz çok merak ettiğimiz bir albümün çıkışına denk gelmişti. Albümü mutlaka beraber dinlemek istiyorduk ama koltukları yan yana alamamıştık, aramızdan koridor geçiyordu. Çok heyecanlı olduğumuz için beklemek istemedik, albümü indirdik. AirPods’ların bir tekini ben aldım, diğerini de Umut’a verdim. Tüm albümü çok beğendiğimiz şarkılarda sessiz kalmaya çalışarak (ama pek başaramayarak) dinleyip bitirdik. Bizim için çok minik, ama tatlı bir hatıra.”

İPHONE 13 PRO MAX ULTRA GENİŞ AÇI İLE ÇEKİLDİ. ECMEL BU MOD İLE FOTOĞRAF ÇEKMENİN KENDİSİNİ HAVALI HİSSETTİRDİĞİNİ SÖYLÜYOR.

Gizem Erbirer (Dijital İçerik Üreticisi)

“Eskiden Bilkay evde telefonunu kaybettiğinde bana bilgisayardan mesaj atıp telefonunu bulmak için onu çaldırmamı söylerdi. Şimdi önce Apple Watch’undan iPhone’unu çaldırıyor, sonra telefonundan Airtag’ine bağlı araba anahtarını buluyor. Böylece artık bana ihtiyacı yok. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.”

Gizem’in fotoğrafı iPhone 13 Pro Max Portre Modu ile çekildi
Bilkay’ın fotoğrafı iPhone 13 Pro Max Ultra Geniş Açı ile siyah-beyaz olarak çekildi

Billur Saatçi (Dijital İçerik Üreticisi)

“Sosyal medyada paylaştığım fotoğraflarımın %90’ını Başar, geri kalanını Apple Watch’umla ya da iPhone’umla ben çekiyorum☺️. Başar beni ne kadar planlı bir şekilde çekse de, ben onu anlık çekiyorum diyebilirim. Can’ı ve Başar’ı “hadi bana bakın şimdi” diyerek değil de keyifli bir anlarında yakalamayı çok seviyorum. Bu sebeple onların eğlenceli anlarını en doğal halleriyle yakaladığım bir dolu anı var.”

Billur’un fotoğrafı iPhone 13 Pro Max Ultra Geniş Açı ile çekildi.
Başar’ın fotoğrafı iPhone 13 Pro Max Portre Modu ile çekildi.

Can Bonomo (Müzisyen, Oyuncu)

“Bir süredir en büyük hobimiz, oğlumuzu uyuttuktan sonra gün içerisinde çektiğimiz live fotoğraflarına bakıp günü tekrar yaşamak…”

Can’ın fotoğrafı iPhone 13 Pro Max Portre Modu ile çekildi.
İlgili Konular
  • carousel

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir