Teknoloji Ve Sporun Dinamik Birleşimi

teknoloji-ve-sporun-dinamik-birlesimi

Teknolojinin öncü markasi Lenovo, kendi sınırlarını aşmak, hızın, gücün ve yüksek adrenalinin keyfine varmak, rüzgâr ile yarışmak isteyen spor severlerle de bütünleşmek için Kitextreme okuluna bu sene de sponsor oldu.

Yeni sezon açılışının hazırlıklarına devam eden Lenovo Kitextreme, gerek kitesurf eğitimleri gerekse sporverlere tüm gün sağladığı konfor ile hareketli ve enerjik bir ortamı, ziyaretçilerine sunmaya hazır. Teknoloji markasının neden kitesurf okuluna sponsor olduğunu, Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak bizlere anlatırken, Lenovo Kitextreme Okulu kurucu ortağı Taner Aykurt ile de kitesurf yapmanın avantajlarını konuştuk.

Lenovo olarak dünya genelinde marka sponsorluğunu üstlendiğiniz sporlara bir yenisini de ekleyerek, Muğla’nın Ula ilçesindeki Akyaka’da uçurtma sörfü tutkunlarını buluşturan Kitextreme okulunun marka sponsoru oldunuz, neden uçurtma sörfü?

Banu Soyak: Lenovo olarak, teknoloji yoluyla herkes için daha akıllı ve ilham verici bir dünya yaratmayı amaçlıyoruz. Günümüzde teknoloji de; performans, güç, hız, dayanıklılık, tasarım ve heyecan gibi olgularla ifade ediliyor. Lenovo olarak biz de markamızı genç, dinamik, yenilikçi, özgür, maceracı, yaratıcı ve dayanıklı bir marka olarak tanımlamaktayız. Bu nedenle Lenovo Türkiye olarak performans, güç, estetik ve hız gerektiren extreme sporların, markamızın temsil ettiği özellikler ile örtüştüğüne inanıyoruz ve bu sporlara gerek dünyada gerekse Türkiye’de sponsor olmayı arzu ediyoruz. Bu değerlerimizle çok örtüşen kitesurf sporu extreme bir spor olarak hem ülkemizde hem de dünyada her geçen gün daha fazla spor severe ilham veriyor. Lenovo kullanıcıları, sahip oldukları hobileri ve yaptıkları sporlar konusunda çok tutkulu kişilikler olarak karşımıza çıkıyor. Kitesurf, motocross vb. extreme sporlara ilgi duyan kullanıcılarımız, yaptığı işten çok büyük keyif alan, sınırlarını aşmak isteyen, yenilik peşinde koşan ve o işi tutkuyla yapan insanlar. Lenovo Kitextreme Kitesurf Okulu, çoğunlukla gençlere, büyük şehrin trafiğinden ve iş yoğunluğundan fırsat yaratıp doğayla bütünleşmek isteyen kadın erkek macera tutkunlarına harika bir deneyim ortamı sunuyor. Pandemi dönemi ile beyaz yakalıların, eve kapanıp evden yoğun şekilde çalışmaya başlaması ve istedikleri kadar sosyalleşememeleri, özellikle 2021 yılı boyunca tatile ve sosyalleşmeye olan ihtiyacı artırdı. Lenovo Kitextreme’in bu ihtiyaca tam anlamıyla cevap verebileceğini düşünüyoruz. Doğaya kaçış, heyecanlı bir spor deneyimlemek ve sosyalleşmek. Okul, aynı zamanda gelen ziyaretçilerin çalışmaları için “ofis odaları” da sağlıyor.

Kitextreme okuluyla uçurtma sörfü tutkunlarına neler sunuyorsunuz?

Banu Soyak: Kitextreme, Akyaka kurucu ortaklarından Taner Aykurt, Türkiye’de kitesurfe başlayan ilk kişi olarak bu sporu yapmak isteyenlere, hem kitesurf öğretiyor hem de ilham veriyor Aykurt’un, Türkiye’de 7 kez kazandığı Freestyle şampiyonluğu, KiteTour Asia 2012’de ise course

race dalında tur birinciliği ve Freestyle dalında tur ikinciliği bulunuyor. Yirmi yılı aşkın tecrübe ve yetkinliğe sahip bir sporcunun yönettiği ve eğitimler verdiği Lenovo Kitextreme Okulu’nun, bu sporu güvenle öğrenmek ve deneyimlemek isteyecek kişiler için en doğru adres olduğunu söyleyebilirim. Okulda sabahları yoga eğitimi, Azmak Nehri’nde paddle-board deneyimi de sunuluyor. Okulumuz, eğitimlere katılabileceğiniz, evcil hayvanlarınızla gelebileceğiniz, tüm gün rahat zaman geçirebileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz alanlarla hizmet vermeye bu sene de devam edecek.

Lenovo Kitextreme okulunda sıra dışı uçurtma sörfü herkes için uygun mu?

Taner Aykurt: Kitesurf, 10 yaşından itibaren sağlıklı kadın, erkek ve çocuk herkesin doğru bir eğitimle kolay ve güvenli bir şekilde yapabileceği bir spor. Kitesurf, bir uçurtma ve bir board ile kullanıcıya su üzerinde rüzgârı kullanarak özgürce hareket etme olanağı sağlıyor, eğitimle herkes bu özgürlüğü yaşayabilir. Eğitmenlerimiz de uluslararası tecrübe ve donanımlarıyla güvenli bir eğitim ortamı sunuyor. Genelde 15-20 saatlik ders sonunda insanlar kendi başlarına yapabilecek seviyeye ulaşıyorlar.

Lenovo ile nasıl bir iş birliğiniz var?

Taner Aykurt: Kitextreme olarak uzun yıllar bizim önceliğimiz bu spora gönül veren insanlara en iyi eğitimi vermek, bu harika sporu daha geniş kitlelere yaymak oldu. Bu hedefimize ulaştık, kaliteli eğitim amacımızdan sapmadan hizmetlerimizi bir adım ileri götürerek gelen insanların evlerindeki kadar

rahat hissedecekleri konforlu bir ortam sunmak istedik. Bu amaçla okulumuzun daha da genişleterek bir kitesurf okulunda hayal edebileceğimiz her şeyi gerçekleştirmeye çalıştık. Bu süreçte amacımıza ulaşmamızda bize destek olabilecek, aynı paydada buluşacabileceğimiz global firmalar aradık ve Lenovo ile yollarımız kesişti. Lenovo’yu dünya genelinde extreme sporlara destek veren, sporun daima yanında olan bir marka olarak tanıyorduk. Marka olarak da yenilikçi, maceraya açık, performans ve hızı çağrıştıran bir algısı oluşmuştu bizde. Bu iş birliği bizi mutlu eden çok güzel bir iş oldu. Hayalimde bir Lenovo Kitextreme takımı oluşturmak, olimpiyatlara ve uluslararası yarışmalara katılmak var. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak engellilere de kitesurf öğretebileceğimiz bir proje gerçekleştirmek çok güzel olur. Kitextreme okulumuzun iki yıl süreyle marka sponsoru olan Lenovo Türkiye ile birlikte spor ve doğa severleri dünyanın en sıra dışı, dinamik ve özgün sporlarından biri olan kitesurf ile buluşturmayı hedefliyoruz.

Kite’ın mevsimi var mı?

Taner Aykurt: Evet kite mevsimi var, Türkiye’de kite mevsimimiz nisan ayında başlıyor kasım başı gibi bitebiliyor. Kitesurf sezonu doğal olarak rüzgâra bağlı, rüzgâr esmediği için sezon kasım başında bitiyor, nisan ayında ise rüzgârlar yeniden esmeye başlıyor. Öte yandan, yine kasım ayında dünyanın diğer yarım küresinde mesela Filipinler, Brezilya gibi lokasyonlarında sezon yeni başlıyor oluyor.

Bu okulu ne zaman ve hangi amaçla kurdunuz?

Taner Aykurt: Muğla’nın Ula ilçesindeki Akyaka’da Kite sahilinde bulunan kitesurf (uçurtma sörfü) okulumuzu Kitesurf macerasına 1997 yılında Fethiye Surf Center’da başladıktan sonra 2010 yılında hayata geçirdik. Kitesurf sporuna gönül veren herkes için mümkün olan iyi eğitimi vermek istedik. Özgürlük duygusu veren bu sporu çok daha geniş kitlelere yaymak amacıyla kurduk.

İlgili Konular
  • carousel

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir