Stil Günlüğü: Hande Gülşen

stil-gunlugu:-hande-gulsen

Ocak 2022 sayımızdan.

2wins markasının yaratıcısı Hande Gülşen, son zamanlarda sosyal medyadaki ilham veren paylaşımlarıyla da radarımızda. Renkli ve eğlenceli stiliyle öne çıkan Hande’yi yakından tanımaya ne dersiniz?

Hazırlayan: Pelin Kaya

Fotoğraflar: Yeşim Özügeldi

Hande Gülşen’in klasik bir günü nasıl geçiyor?

Sabah çok erken uyanıp günü dolu dolu yaşamaya çalışıyorum. Gençliğimden beri arı gibi çalışmaya alışık olduğum için zamanımı en verimli şekilde kullanmaya özen gösteriyorum. Esathan ile sabah kahvaltısı ederek güne başlıyorum. Ardından ofis ve diğer işlerimi tamamlayıp eve geçiyorum. Günün kalan vaktini Esat ve Esathan ile geçiriyorum. Akşam yemeklerimizin çoğunu birlikte yiyoruz.

Stilini üç kelimeyle özetler misin?

Oldukça renkli diyebilirim. Farklı parçaları bir arada kullanarak biraz da çocuksu bir hava katmayı seviyorum. Özetle; renkli, farklı ve çocuksu.

Stil konusunda ilham aldığın biri var mı?

Dünya artık Instagram’da. Sanırım bu yüzden tek bir isim söyleyemem. Genel olarak dünyayı takip edip her şeyden ilham almaya çalışıyorum.

Asla satın almaktan bıkmayacağın şey nedir?

Kesinlikle ayakkab️ı.

Son zamanlarda sosyal medyada çok aktifsin. Seni harekete geçiren ne oldu?

Dünya Covid-19 ile bambaşka bir hâl aldı. Bu da beni sosyal medyada bir şekilde aktif rol almaya itti, diyebilirim. Yılın yarısını Dominik Cumhuriyeti’nde yaşıyor oluşumuz; farklı içerikler yaratmam, tasarımlarımı kendime göre kombinleyip yorumlamam insanlarda merak uyandırdı.

İkiz kardeşin Duygu ile kurduğun 2wins isimli giyim markanız var. Biraz oluşum sürecinden ve mottosundan bahseder misin?

Markamızı 2008 yılında kurduk. İki sene içerisinde dünya fuarlarına katılıp on üç ülke ve altmışa yakın satış noktası yakaladık. Dört farklı ülkede mağaza açtık. Bizim için genç yaşta büyük başarı oldu. Şimdi ise online alışveriş sayesinde çok daha geniş bir kitleye ulaşıp daha büyük başarılara ulaşma hedefindeyiz.

Elbise: Oséree

Ceket: House of Ogan

Kemer: Raisa Vanessa

Çizme: Paris Texas

Küpe: Tiffany&Co.

Kolyeler: Baguette

Sosyal medyada takip etmekten keyif aldığın sayfalar var mı? Bizimle paylaşır mısın?

Dünyayı takip etmek adına dersem; senin hesabına bayılıyorum. Dua Lipa’nın tarzını sevdiğim için onun da sıkı takipçisiyim.

Giyim konusunda detaycı biri misin? Ailede herkesin giyiminde dokunuşun var mı?

Çok detaycıyım. İşimde de öyleyim. Tasarladığımız her parçanın fermuarından, düğmesinin ipliğine kadar biz karar veriyoruz. Giyimimde de uyumsuzluklardan uyum yakalamayı seviyorum.

Markanızdaki tasarımlara karar verirken ikizinle her zaman hemfikir olur musunuz? Stil konusunda çakıştığınız noktalar oluyor mu?

Bizim hikâyemiz; her zaman aynı noktalardan bakmayan ama benzeyen iki kişinin başarısı. İki farklı gözün yorumlayarak ve tartışarak ortak noktada buluştuğu bir marka kurduk.

Tasarımların birçoğunda bulunan kaplan veya kedi figürünün bir anlamı var mı?

Hayvan figürleri, Duygu’nun da benim de hâlâ içimizde olan çocuk ruhunun bir parçası. Sade ve klasik olmayı sevmiyoruz. Ürünlerin her parçasında markanın farklılığını ortaya koymaya çalışıyoruz.

Markanda taşımak ve geliştirmek istediğin noktalar var mı? Bir sonraki hedefin nedir?

Duyguyla yıllarımızı tasarım ve üretime verdik. Hem çok keyifli hem de çok zordu. Şimdi kozmetik alanında markamızla ilgili bir şeyler daha yapmak istiyoruz. Hayallerimiz ve biz…

Eşin yapımcı Esat Yontunç’un işi sebebiyle yılın yarısını Dominik’te geçiriyorsun. Çocukla birlikte zor olmuyor mu? Nasıl organize oluyorsun?

Dominik bizim ikinci evimiz. Tropikal iklimin üzerimdeki etkisinin inanılmaz olduğunu fark ettim. Güne her sabah daha enerjik ve mutlu başlıyorum. Oğlum Esathan şu an İstanbul’da yuvaya gidiyor. İkinci okul dönemini Dominik’te İngilizce ve İspanyolca eğitim veren bir okulda tamamlayacak. O yüzden çok heyecanlıyım. İşlerimin yoğunluğu sebebiyle Esathan ile İstanbul ve Dominik arasında seyahat edeceğiz.

Elbise: Khaite

Ayakkabı: Aquazzura

Kemer: 2wins

Küpe Ve Yüzükler:

Baguette

Nasıl alışveriş yapmayı tercih edersin? Geleneksel şekilde mağaza gezerek mi yoksa online olarak mı?

Eskiden olsaydı tişörtü bile denemeden alamazdım. Şu an her şeyi neredeyse sadece online olarak alıyorum. Zaman artık çok daha değerli. Alışveriş merkezinde gezmek beni aşırı yoruyor.

Yaz sezonu için şimdiden gözüne kestirdiğin markalar ve modeller var mı?

Magda Butrym markasının çiçek konseptine bayıldım.

Şimdiki Hande Gülşen’in, 20’li yaşlardaki Hande’ye tavsiyesi ne olur?

Tavsiyeden çok ‘iyi ki’lerim var aslında. İyi ki, üretip başarmak için bu kadar çok emek harcamışım.

Güzellik rutinlerin var mı? Varsa neler?

Hem de çok var. Zaman çok acımasız. Amacım zamanı durdurmak değil; ama yavaşlatmak ve doğallığı bozmadan taze kalabilmeye çalışmak. Asla çekim dışında ağır makyaj yapmam. Her gece üç aşamalı temizlik yaparım. Toniklerim, nemlendiricilerim ve serumlarım olmadan bir gün bile geçirmem. Aynı zamanda uzman bir doktor eşliğinde, düzenli olarak vitamin yüklemesi ve botoks yaptırıyorum.

Body: MIu MIu

Jean: Zara

Küpe: TIffany & Co.

Zengin bir gardıroba sahipsin. Kullanmadığın giysileri ne yapıyorsun?

Ben gardırobumu hiçbir zaman dolu tutmuyorum. Giymediğim her şeyi ihtiyaç sahipleri ile paylaşıyorum.

Yaptığın ve asla unutamadığın bir stil hatan oldu mu?

Duygu, moda polisi gibidir. Hata yapmama olanak vermedi sağ olsun.

Her an gülen yüzünle çok pozitif görünüyorsun. Seni ne kızdırır?

Sabahları pozitif uyanırım. Güne nasıl başlarsam öyle geçireceğime inanıyorum. Çok titiz ve mükemmeliyetçiyim. Dağınıklık ve vurdumduymazlık beni kızdırıyor.

Bize huzurun tablosunu çizer misin?

Esathan’ın uyurken sımsıkı sarılıp “anneee” demesi.

Ayakkabı: The AttIco
Çanta: Jacquemus

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir