SOSYAL MEDYADA AYRILIK 101

sosyal-medyada-ayrilik-101

Modunuz ‘Ben ona resmen aşığım!’ken sosyal medya en iyi dostunuz olabilir; peki durum ‘Yaşandı bitti saygısızca’ olduğunda da sosyal medya size bu kadar iyi davranacak mı? Cevabı hepimiz biliyoruz; hayır! Ancak oyunu kuralına göre oynarsanız ayrılık acınızı sosyal medya yüzünden ikiye katlamak zorunda kalmazsınız.

İlk önce Facebook ve Instagram gibi birlikte fotoğrafların bolca yüklendiği siteleri halletmeniz gerekiyor. İşe o fotoğrafları silerek başlıyorsunuz. Zorlu kısmı halettiniz, derin bir nefes alın ve burnunuzu sildiğiniz peçeteyi yenileyin!

Sizin ‘stalker’ olmadığınıza eminiz, zaten onun profiline bakmazsınız (!). Birbirimizi kandırmayalım, her ne kadar bu ilişkiyi geride bırakmış olursanız olun, onun hayatına devam ettiğini hatta belki yeni birileriyle birlikte olduğunu görmek hoşunuza gitmeyecek. Bu ihtimalleri ortadan kaldırmak adına yine Facebook, Instagram ve Twitter’da malum kişiyi engelleyin.

‘Böyle bir şey yapmama gerek yok, ben bakmam ki.’ diyenler de olabilir, başarabiliyorsanız tebrikler! Unutmadan, kendi hesabınızdan engelledikten sonra en yakın arkadaşınızdan onu kontrol etmek de aynı yola çıkıyor malum. Bunun kimseye faydası olmayacak. Snapchat kullanıyorsanız oradan da engellemeniz gerekecek, sonuçta onun hayatından ’10 saniyelik’ bir kesite ihtiyacınız yok. Tebrik ederiz eski sevgilinizi tamamen geçmişte bırakmaya bir adım daha yaklaştınız!

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir