Sömestir Atölyeleri

somestir-atolyeleri

Rahmi M. Koç Müzesi, sömestir tatilini atölyelerle renklendiriyor. 5-14 yaş aralığındaki çocuklar, sömestir boyunca düzenlenecek atölyelerle hem öğrencek hem keşfedecek…

Dünya Bebekleri Sergisi’ni keşfedelim

Sergide oyuncak sanayisinin en önemli kilometre taşı olan bebeklerin Antik Çağ’dan günümüze uzanan yolculuğuna ışık tutuluyor. 18’inci yüzyılın ahşap bebeklerinden Anadolu’nun bez bebeklerine, Asya ve Afrika inanç bebeklerinden moda bebeklerine, hatta Uzakdoğu’nun ipek elbiseli festival bebeklerine kadar çok özel örnekler var. Bebek kavramının tarih öncesinden bu yana kullanım amaçlarını anlatan, yüzyıllar içinde bebek sanayisinin geçirdiği büyük dönüşümü gözler önüne seren sergide etkinlik yapmak çok hoşlarına gidecektir.

Etkinlik saat ve günleri (24 Ocak-5 Şubat sömestir süresince)

11.00 – 12.00 / 5 – 8 yaş

13.00 – 14.00 / 9 – 14 yaş

*Pazar ve pazartesi günleri hariç

Anamorfoz Atatürk Eseri eğitim etkinliği

Çekyalı heykeltıraş Patrik Prosko imzalı ‘Anamorfoz Atatürk Projesi’nin’ yapımı yaklaşık 3 ay sürmüş, 93 farklı temadan toplam 539 parçanın bir araya getirilmesiyle meydana gelmiş. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve değerlerini simgeleyen bu eseri yakından incelemek ve kullanılan teknikleri etkinliklerle öğrenmek çok farklı bir deneyim olabilir. Parçadan bütüne giden bu sanat anlayışının sırrını birlikte keşfedelim…

Etkinlik saat ve günleri:

11.00 – 12.00 / 5 – 8 yaş

13.00 – 14.00 / 9 – 14 yaş

*Pazar ve pazartesi günleri hariç

Renkli Matematik Dünyası

Eğlen + Öğren bölümü; 46 adet deney seti ve öğretmen anlatımlarıyla çocuklara, matematik ve fen bilimlerini “anlaşılmaz, erişilmez” olmaktan çıkarıp “dokunulabilir, sevilebilir ve anlaşılabilir” kılmayı hedefliyor. Renkli Matematik Dünyası etkinliği, eğlence ile öğrenmeyi bir arada sunarak çocukların “Matematiksel Düşünme”yi öğrenmelerine, dolayısıyla da matematiği sevmelerine yardımcı oluyor.

Etkinlik saat ve günleri:

11.00 – 12.00 / 5 – 8 yaş

13.00 – 14.00 / 9 – 14 yaş

*Cumartesi, pazar ve pazartesi günleri hariç

*Katılımın ücretli olduğu atölye programıyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler Müzeye 0212 369 66 00’ıdan ulaşarak Eğitim Bölümü’yle irtibata geçebilir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir