• 13 Mayıs 2022
  • 4 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Fiona Malki

Güneş nihayet gerçek yüzünü göstermeye ve ortamı ısıtmaya başladığına göre şimdi yeni güneş gözlüğü trendlerini keşfetme ve yepyeni bir gözlüğe sahip olmanın tam zamanı! 

Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında yer alan yeni sezon güneş gözlüğü koleksiyonları ise bu her zamankinden çok daha dikkat çekici. Güneşli günlerin keyfini son moda güneş gözlüğünüz ile kutlamak için 2022 yazının en iyi gözlük trendlerini sizin için belirledik;

Prada SPR23Y

Prada Symbole koleksiyonunun yeni stili, büyük boy bir tasarım ve cesur hacimleri ile yeni sezonda yeniden karşımıza çıkıyor. Geometrik saplar, Prada’nın geleneksel üçgen logosunun kontrast renklerde ikonografik bir yorumuyla kişiselleştirilen modelin saplarında canlı Havana nüansları tasarımı eşsiz bir biçimde tamamlıyor. 

Prada SPR15Y 

Prada Symbole koleksiyonun dikkat çeken bir diğer modeli ise Prada SPR15Y. Kızıl Kaplumbağa Deseni, Kaplumbağa Deseni ve Siyah versiyonlarıyla koleksiyonda yerini alan bu tasarım koleksiyonun stilistik unsurlarını göz alıcı bir dokunuşla yeniden ele alıyor. Bu sene Prada koleksiyonu oldukça iddialı. Geçtiğimiz yıl sıklıkla gördüğümüz Prada modelinin yerini yeni modellerin alması kaçınılmaz gibi duruyor.

 Dolce&Gabbana DG6177

Dolce&Gabbana, Jennifer Lopez ve David Gandy’nin başrolde olduğu DG Gözlük  koleksiyonu hiç kuşkusuz sezonun en dikkat çeken koleksiyonlarından biri! Yeni koleksiyona fütüristtik ve dinamik bir dokunuş kazandıran orijinal siyah enjeksiyon maske tasarımı ise sezonun en iddialı ve ses getirecek tasarımların başında geliyor. Modelin ön taraftaki çıkarılabilir siperlik, tasarıma benzersiz ve modern bir dokunuş katıyor.

 Dolce&Gabbana  DG4405 

Dolce&Gabbana’nın yeni sezon koleksiyonu için yeniden tasarlanan kedi gözü silüet ise klasik güzellikten vazgeçmeyenlerin favorisi olacak. İnce sapları, altın metal ikonik DG Crossed monogramı ile süslenen bu model zarif ve büyük boyutlu çerçeve sevenler için tasarlanmış.

 Burberry BE 4359 

 Burberry’nin İlkbahar/Yaz 2022 gözlük koleksiyonu, modern stillerle tasarlanan büyük boyutlu silüetlerde modaevinin imzası haline gelmiş unsurları sergiliyor. Burberry BE 4359 modeli ise biyo lenslerle birlikte ekose desenli model biyo-asetat malzemeden işlenmiş dairesel çerçevesi ile tasarlanarak koleksiyonda yerini alıyor. Bu model hemen hemen her kombinin tamamlayıcısı olmaya aday bir parça! 

 Burberry BE 4364 

Burberry’nin yeni koleksiyonu aynı zamanda geçişkenliği ve kendini ifade etme gücünü vurgulayarak feminenlik ve maskülenlik anlatılarıyla kimlik konseptini keşfediyor. Sezon koleksiyonunda yer alan tüm parçalarda bu özelliğin ortaya çıktığını gözlemliyoruz. Biyo bazlı lenslerle biyo-asetat malzemeden işlenmiş bir diğer model olan BE 4364 ise büyük çerçevelerden vazgeçemeyenlerin aşık olacağı bir tasarım!

  Persol PO3292

Yaşanan hayatı gözler ve moda aracılığıyla yansıtmak için her zaman hazır olan Persol yeni koleksiyonda da oldukça iddialı. İlhamını arşivden alan Persol PO3292, kare modelin düz gelen kaş kısmı ve vurgulanmış anahtar deliği köprüsü, Dr. Woo’nun özgün sanatının terziliğini tanımlıyor. 

Persol PO2496SSZ  

 Persol’ün bir diğer iddialı modeli ise Persol Protector. Bu model yeni sezonun kahramanı! Arazide yarışmanın heyecanını yakalamak için tasarlanan bu modern klasik, sofistike sadeliğin tanımı. Karizmatik yuvarlak metal şekli ve performans odaklı esnek ok saplarıyla birlikte, kişiye özel görünüm ve his sunar, polar aynalı lensler ve çıkarılabilir rüzgarlıklar ve ter bandı, parkurunuz ne olursa olsun parlamaya, tere, toza ve rüzgâra karşı koruyor.

İlgili Konular
  • slider

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir