• 31 Ocak 2022
  • 78 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Kapak fotoğrafları: Chanel, Dior

24-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Paris Couture Haftasında ünlü modaevleri 2022 İlkbahar/Yaz Haute Couture tasarımlarını moda severlerle buluşturdu. Kreatif direktörlerin vizyonunda ve atölyelerin işçiliğinde ortaya çıkan eşsiz tasarımlar kadar şovlara damga vuran bir diğer detay ise modellerin makyaj görünümleriydi.

Paris Couture Haftasının öne çıkan ve mutlaka uygulamak isteyeceğiniz makyaj trendlerini sizin için bir araya getirdik. İster günlük tercihlerinizde değişikliğe gitmek istediğinizde, ister bir davete katılırsak, isterseniz de yalnızca bir pazar günü evde kendi kendinize yeni makyaj deneyleri yaparken uygulayabilirsiniz!

Kırmızı kadife dudaklar

Kırmızı rujdan ne zaman vazgeçebiliriz ki? Jean Paul Gaultier defilesinin en sakin makyaj görünümü, diğerleri arasından sıyrılıp ilhamımız oluyor. Yalnızca dudakların ön planda olduğu, mat kan kırmızısı bir ruj ile yaratılan bu makyaj görünümünde en büyük destekçiniz renk eşitliği sağlanmış bir cilt olacak.

Jean Paul Gaultier

Tüylü kirpikler

Valentino şovuna damga vuran detay şüphesiz ki kuş tüyü takma kirpiklerdi. Farklı boy ve inceliklerle tüylerin adeta takma bir kirpik gibi yerleştirildiği bu güzellik seçimi, günlük uygulamalar için ne kadar abartılı olsa da yarattığı estetik duruşla ilgimizi çekmeyi başarıyor.

Valentino

Siyah göz makyajı

Siyah göz farlarını genellikle makyajınızı boyutlandırmak ve gölgelendirmek için kullanıyorsanız çoğunluktansınız. Ancak Chanel modelleri bu sene bizi biraz daha cesaretlendiriyor. Özellikle bronz makyajla birlikte uyguladığınızda çok daha tamamlayıcı bir görünüm yaratacak olan siyah göz farıyla göz kapaklarınızı kaplamayı deneyin. Kuyruk şeklinde bir bitiş uygulayarak sanatsal dokunuşunuzu katmayı unutmayın.

Chanel

Işıltılı yüz taşları

Euphoria dizisi makyaj sanatçılarına ilham vermeye devam ediyor. Bu nedenle Fendi şovuna make-up artistler ışıltılı makyaj dokunuşları katıyor. Ki bunun için daha uygun bir ortam düşünemiyoruz! Defilede modeller yüzlerine yerleştirilmiş minik değerli taşlarla tasarımları sergiledi. Bu iddialı görünüm ekstra bir makyaj gerektirmediği için dudaklara yalnızca tamamlayıcı bir gloss uygulandı. Biraz daha minimal bir uygulamayla örneğin yalnızca göz çevrenize ya da gözün bitiş kısmına birer taş yerleştirerek bu görünümü günlük stilinize adapte edebilirsiniz.

Fendi

Fütüristik beyaz sürme etkisi

Minimal makyaj görünümlerine tek bir detay ekleyerek imza bir makyaj yakalamak bu couture sezonunun en büyük dersiydi. Tıpkı Dior defilesinde makyajsız görünüme sahip modellerin göz altlarına çekilmiş kalın bir şerit şeklindeki beyaz kalemde olduğu gibi. Hafızalara yerleşen bir tercih olduğu inkar edilemez.

Dior

Çift kedi göz makyajı

Kedi göz makyajına oldukça aşina olsak da Chanel modellerinin öne çıkan bir diğer makyaj seçimi çift kanatlı kedi göz makyajı oldu. Siyah makyajın bu defa biraz daha dramatik bir etki yaratarak tasarımlarla birleştiği görünüme bronzer uygulanmış yanaklar ve dudak tonlarında rujlar eşlik etti.

Chanel

Euphoria etkisi

Schiaparelli tasarımları zaten başlı başına birer sanat eseri gibi görünmüyormuş gibi, makyaj sanatçısı Pat McGrath modellerin güzellik görünümünde iddialı bir dokunuş yaptı. Gümüş folyo ve Swarovski kristaller kullanılarak yaratılan bu makyajda ışıltılı gözyaşı etkisi yaratılarak sınırları aşan bir seçime gidildi.

Schiaparelli 

Pembe mahçup yanaklar

Mürdüm ruja eşlik eden pembe elmacık kemikler Viktor&Rolf defilesine damga vuran makyaj detaylarını oluşturdu. Sakin bir göz makyajıyla tüm dikkatler yanaklara ve dudaklara çekildi. Tasarımların ruhunu tamamlayan bu güzellik görünümü couture haftasının unutulmazları arasındaydı.

Viktor & Rolf
İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir