Papatya Peyzaj

Güzel bir manzarayı seviyorsanız ancak İzmir peyzaj başparmaklarınız yeşilden daha azsa, az bakım gerektiren çevre düzenlemesi sizin için olabilir. Birçok acemi bahçıvan, karmaşık bahçe işleri için zamanı veya becerisi olmayanlar için ne kadar az bakım seçeneği bulunduğunu öğrenince şaşırır.

Düşük bakım gerektiren peyzaj fikirleri, yaşadığınız yere bağlı olarak değişecektir. Xeriscaping gibi bazı az bakım gerektiren peyzaj fikirleri, herhangi bir iklimde çalışacak şekilde ince ayar yapılabilir. Az bakım gerektiren peyzaj galerimizde gezinin ve ideal bahçenizi yaratmanın hayalini yeniden kurmaya başlayın.
1. Arka bahçe
Az bakım gerektiren bir arka bahçe yaratmanın en iyi yolu, mümkün olduğunca çoğunu dış mekan yaşam alanlarına dönüştürmektir.

Büyük bir taş veranda, çim biçmek için daha az, dinlenmek için daha fazla zaman harcayacağınız anlamına gelir. Bir çiçek tarhını korumak yerine, arka bahçenin odak noktası olarak büyük bir gölge ağacı tutun. Etrafına bir güverte peyzaj firmaları inşa edin ve az bakım gerektiren birkaç saksı bitkisi ekleyin. Verandanızı veya kaldırım taşlarınızı çim dikmek yerine malçla çevreleyin. Malç, özellikle kaliteli bir yabani ot bariyeri malzemesinin üzerine yayıyorsanız, nefis bir şekilde az bakım gerektirir.

Bu, çok fazla alanı kaplamanın ucuz bir yoludur ve genellikle yalnızca her bir yayı değiştirmesi gerekir. Kauçuk malç, gerçek şey kadar çekici görünebilir ancak ahşap malç gibi parçalanmaz.

2. Köşe
Bahçenizin köşeleri, yaprak dökmeyen bitkiler dikerek peyzaj bakımını azaltmak için harika yerlerdir. Bu genellikle yavaş büyüyen bitkiler yıl boyunca yeşil kalır ve bahçenize güzel bir doku ekler.

Yaprak dökmeyen bitki tonları, uçuk yeşilden gümüşi maviye kadar değişir, bu da onları iş yükünüzü artırmadan bahçeye renk çeşitliliği eklemek için mükemmel bir yol haline getirir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir