• 9 Aralık 2021
  • 82 görüntüleme
  • 1 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Her yılın sonunda bir sonraki yıla dair merakla beklediğimiz haber, küresel renk otoritesi Pantone‘un yılın yeni renk trendini açıklaması oluyor. 2021’i iki ayrı renk ile; “Ultimate Gray” ve “Illuminating” ile duyuran Pantone, 2022 için tek bir renk belirledi: Very Peri!

İlk bakışta pastel bir mor olarak tanımlanabilecek bu renk, mor- kırmızı alt tonlu periwinkle mavisi, yani Cezayir menekşesi ve mavi arası bir tondan ilham alıyor. Yaratıcılığı, yeniliği ve geleceği temsil eden PANTONE 17-3938 Very Peri, pandemi nedeniyle geçen izolasyon sürecinden sıyrılırken değişen kavramlarımıza ve yaşam standartlarımıza dikkat çekiyor. Bunda en çok da dijital tasarım ve metaverse çağı ışık tutuyor.

Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman renk hakkında şu açıklamayı yapıyor: “Yılın Pantone Rengi, küresel kültürümüzde neler olup bittiğini yansıtıyor. PANTONE Yılın Rengi tarihinde ilk kez bu program için özel olarak yeni bir renk yaratıldı; böylece gerçekleşen küresel inovasyon ve dönüşüm gözler önüne seriliyor.

Very Peri’yi kırmızı halıdan güzellik tercihlerine, sanattan dekorasyona pek çok alanda görmek için sabırsızlanıyoruz!

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir