• 7 Şubat 2022
  • 84 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

İyi enerjiler ve mutluluk yaratan anlar yalnızca ruhunuzu beslemekle kalmaz, cildinize de ekstra bir ışıltı katar. Aşık olduğunuz o ilk zamanları hatırlayın! O dönemlerde mutlaka özgüvenin ve neşenin etkisiyle ekstra iltifatlar aldığınızı fark etmişsinizdir.

Konu cinsellik olduğunda da durum aslında pek farklı değil. Üstelik orgazmın cilde iyi geldiğini dermatologlar da doğruluyor! Seksüel penetrasyon gerekmeksizin yalnızca klitoral uyarılmayla dahi hazzı hissettiğinizde cilt bakımınızda bir şeyleri değiştirebiliyorsunuz. Peki bu nasıl gerçekleşiyor?

Orgazm Rehberi: Aldığınız Zevki Artırmanın Sırları

Cinsel bir birliktelik ya da mastürbasyon esnasında doruk noktasındayken vücudunuz nitrik oksit ve oksitosin salgılar. Bu hormonların salınımıyla birlikte vücut kortizolü dışarı atarak kolajen üretimini artırır. Kolajenin cilt üzerindeki mucizevi etkilerini ise özellikle son yıllarda daha iyi biliyoruz. Yaşlanma belirtilerine karşı vücutta önemli bir mekanizma olan kolajen, ciltte elastikiyet sağlayarak ışıltılı bir görünüm sağlar. Ciltteki kan dolaşımı sayesinde çok daha genç ve canlı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Ayrıca cildin en büyük düşmanına karşı da orgazm gerçek bir deva. Elbette stresten söz ediyoruz! Stresten kaynaklı sebum üretimi ile cilt akneye yatkınlık gösterebiliyor. Bunun için de orgazma başvurmak yerinde oluyor. Yalnızca cilt bakım ürünlerinin kusursuz ciltte yaratmasına imkan olmadığı gibi yalnızca orgazmın da bunu sağlayamayacağını unutmayalım. Beslenme, cilt bakım rutini, stres faktörü, çevresel koşullar… Bunların hepsi cilt yapısında birlikte hareket eden detaylar! Tüm bu detaylara orgazmı da eklemek eğlenceli olacak!

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir