• 27 Aralık 2021
  • 232 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Yeni yılın ilk ayında, gökyüzü farklı enerjilerle bizi kuşatacak gibi görünüyor. Özellikle Merkür retrosu yaşanacak olması sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Yeniaydan dolunaya, retro hareketinden güneş burcuna kadar Ocak 2022’nin öne çıkan gökyüzü hareketleri sizlerle!

2 Ocak: Oğlak’ta Yeniay

Oğlak’taki bu yeniay, yılın daha ilk başında misyonunuzu sorgulamanıza neden olabilir. Topluma ve kendi çevrenize nasıl daha faydalı olacağınıza bu günlerde sıkça kafa yorabilirsiniz. Birilerinden onay alma ihtiyacınız hiç olmadığı kadar gün yüzüne çıkabilir. Bu da kendinize kahramanca bir görev atama gibi sonuçlar doğurabilir.

Bu yeniay enerjisi size sorumluluklarınızı da hatırlatacak ve onlara daha kuvvetle bağlanacaksınız. Birikim mi yapmak istiyorsunuz? O zaman başlayın. Yeni bir iş mi arıyorsunuz? Somut bir adım atın. Siz başladığınızda, devamı er ya da geç gelecek.

15 Ocak: Merkür geri hareketi başlıyor.

4 Şubat’a kadar sürecek Merkür retrosu pek çok kişi için yılın ilk ayları adına korkutucu görünebiliyor. Ancak retronun ilk sürecinde kendinizi muazzam bir yaratıcılıkla kuşanmış hissedeceksiniz. Planlarınız ve hayalleriniz gözünüze daha önce olmadıkları kadar yakın görünebilir. Bu uğurda da gerekenleri yapmaktan çekinmeyeceksiniz.

Ancak retronun son haftası sizin için biraz engelleri çevrenizde aramayla sonuçlanabilir. Çevrenizdeki kişilerin sizi engellediğini ya da yeterince desteklemediklerini düşünerek hali hazırdaki bazı ilişkilerinizde tartışmalara, sonu vedaya varabilecek konuşmalara gidebilirsiniz. Sonradan pişman olmayacağınız çıkışlar yapmamanızda fayda olacak.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: “Ocak 2022’nin En Şanslı 3 Burcu”

Ocak 2022’nin Önemli Gökyüzü Hareketleri

17 Ocak: Yengeç Dolunayı

Yengeç’te gerçekleşecek bu dolunay, sizi ev ve aile kavramıyla yoğunlaştırabilir. Bu dönemde en güvenli hissettiğiniz yer aileniz, eviniz ya da aileniz kadar yakın olan çevreniz olabilir. Onlarla vakit geçirmek ve yuva hissini yaşamak size iyi gelecek. Bu dönemde kendinizi geçmişe dair konuşmalar yaparken bulmanız olası. Aileniz olarak gördüğünüz kişilere eskiye dayanan kariyer ya da aşk sorunlarını tekrar açarak duygusal konuşmalar yapabilirsiniz. Enerjinizin şu birkaç gün boyunca düşmemesi ve depresif bir girdaba girmemek için geçmişi unutmasanız da affetmeye açık olmanızı öneririz. Manevi anlamda yaralarınızı sarmak, sizi ilerleyen süreçte çok daha hafifletecek.

21 Ocak: Güneş Kova’ya giriyor.

Bu dönemde kendinizi çok güçlü hissedebilirsiniz. Kova enerjisi size “bunu da halledebilirim” özgüveni getirebilir. Size olan inancımız sonsuz, ancak aldığınız tüm sorumlulukları tamamlasanız da günün sonunda zihinsel ve bedensel olarak yorgun düşebilirsiniz. Bazı sözler vermeden önce iki defa düşünmenizde fayda var.

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir