• 18 Şubat 2022
  • 30 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

New York Moda Haftası geride kalırken 2022-2023 Sonbahar/Kış sezonunun en iddialı tasarımlarıyla tanıştık ve modaevlerinin öngördükleri trendleri zihnimizin bir köşesine kaydettik. Sezonun renk ve gardırop trendleri bir yana, defilelerde ve kampanya çekimlerinde yer alan modellerin güzellik görünümlerinde de ilham alabileceğimiz bazı detaylar öne çıktı! İşte New York Fashion Week’in ardından uygulayabileceğiniz dört pratik ve şık güzellik trendi!

Kapak karesi: Kim Shui F/W 2022-23

New York Moda Haftası Sonbahar 2022: En İyi Görünümler

Küçük sıkı topuzlar

LaQuan Smith, Brandon Maxwell, Badgley Mischka ve Oscar de la Renta küçük sıkı topuzların ön planda olduğu saç modeline yer veren modaevlerinden yalnızca birkaçıydı! Genel anlamda sezon koleksiyonlarına baktığımızda elegan, şık ve enerjik görünümler olması fark etmeksizin sıkı ense hizasında ya da ondan biraz yukarıdaki topuzların saç modellerinde büyük bir sükse edindiğini söyleyebiliriz.

Oscar de la Renta F/W 2022-23 – Badgley Mischka F/W 2022-23

Nude tırnaklar

Nude tırnaklar aslında hemen hemen her defilede koleksiyonlardan rol çalmamak adına tercih edilen bir manikür dokunuşu oluyor. Ancak 2022-23 Sonbahar/Kış sezonunda hiç olmadıkları kadar popüler olacaklarını söyleyebiliriz. Tırnak renginde uygulanan ojelerin üzerine ince bir kat parlatıcı sürebilirsiniz.

Proenza Schouler F/W 2022-23 – Prabal Gurung F/W 2022-23

Mavi göz makyajı

Mavi göz farı ve göz kalemleri hangi tonda olursa olsun gelecek sezonda büyük bir hakimiyet kazanacak gibi görünüyor. Kim Shui, Christian Siriano, Maryam Nassir Zadeh ve Zimmermann gibi markalar, modellerin güzellik görünümlerinde mavi tonlarından ilham aldı. Kimi iddialı göz farlarıyla bunu vurguladı, kimi bir eyeliner gibi göz kapaklarına renk katan dokunuşlarla maviye yer verdi.

Zimmermann F/W 2022-23 – Christian Siriano F/W 2022-23

Parlak dudaklar

New York Moda Haftası’nın dudak makyajlarına baktığımızda ise çıplak bırakılan dudaklara hafif bir parlatıcı uygulaması tercih edildiğini görebiliyoruz. Bu uygulama bazen koyu kahverengi dudak kalemi ile dudakların çerçevelenmesi ve dudağın dış hattına lip gloss sürülmesiyle daha da nostaljik ve dolgun bir şekle bürünüyor.

Ulla Johnson F/W 2022-23 – Coach F/W 2022-23
İlgili Konular
  • slider

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir