Nehir çocuk

nehir-cocuk

“Nehir Çocuk”, gerçekle hayal gücünü bir araya getirerek çevresel konular hakkında bilinçlenmeyi teşvik ediyor, gerçekle umut arasında bir köprü kuruyor. Sıcacık bir öykü var sayfalarda…

Abel, herkesin önünde gururla duyurur: “Ben büyüyünce nehir olacağım.” Çeşitli nedenler ortaya koyan arkadaşlarına göre bu söylediği bir saçmalıktır Abel’in, ayrıca imkânsız hayaller kurmak da yasaktır. Bütün bunlara karşın Abel, yine de iyimserliğini korur. Neden olmasın!

Bir nehir olsaydı, bacakları olmazdı belki ama her zamankinden daha hızlı koşardı, hatta kıtaları bir uçtan bir uca geçerdi. Bir nehir olsaydı, kimse olmazdı etrafında örneğin, yalnız kalırdı ama balıklar, yengeçler, hatta denizkızları ona eşlik ederdi… Peki tekneler, insanlar çöpleriyle onun karnını doldururlarsa, o zaman ne yapardı?

Gerçekle hayal gücünü bir araya getiren Nehir Çocuk, önemi her geçen gün artan çevresel konular hakkında bilinçlenmeyi teşvik ediyor; Cécile Elma Roger’ın yazdığı hikâye Ève Gentilhomme’un çizimleriyle birleşerek gerçek, hayal ve umut arasında bir köprü kuruyor. Kitap, Koç Üniversitesi Çocuk (KÜ Çocuk) tarafından yayımlanıyor.

Nehir Çocuk

Yazan: Cécile Elma Roger Resimleyen: Ève Gentilhomme Çeviren: Göyçen Gülce Karagöz

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir