Mojo Bag: Dileklerinizi Mojo Çantasıyla Kendinize Çekin

mojo-bag:-dileklerinizi-mojo-cantasiyla-kendinize-cekin

Hazırlayacağınız minik bir çantanın; evrenin dilekleriniz için çalışmasını sağlayabileceğini düşünür müydünüz? Bir mojo çantasıyla koruma, para, iyi şans, beceri ustalığı, aşk cazibesi ve daha fazlasını gösterebilirsiniz. Mojo çantası, gittiğiniz her yere yanınızda taşıyabileceğiniz iyi bir enerjinin fiziksel bir temsilidir.

Mojo Nedir? +

Afro-Amerikan folklorunda bir mojo – bazen jomo veya monjo, mojo çantası veya mojo eli – genellikle enerjinin dikkatli bir şekilde gizlenmesi ve “çalışmasını” sağlamak için özen gösterilmesi gereken ayrıntılı bir şanslı tılsımdır. Uzantı olarak, kişisel ruh veya güç anlamına gelebilir.

  • Kapak Karesi: Instagram/jacquemus

Mojo Bag / Mojo Çantası Nedir? +

Evrenin yardımını almanın en basit ve en etkili yöntemlerinden biri, iyi hazırlanmış bir mojo çantası taşımaktır. Bu çantalar için kullanılan diğer isimler ulus çuvalı, mojo eli, gris gris, conjure çantası ve toby’dir. Uygulama en yaygın olarak Amerikan Hoodoo ve Rootwork’e atfedilir, ancak çağdaş New Age ve Şamanik çevrelerde de çok popülerlik kazanmıştır. “Doğru” yapım yöntemi konusunda çeşitli gelenekler arasında görüşler büyük farklılıklar gösterse de, bu yararlı kişisel tılsımları yaratmak oldukça basit.

Fotoğraf: Instagram/@thewitchesstone

Mojo Bag / Mojo Çantası Nasıl Yapılır? +

Sadece rengi amacınıza uygun bir bez çanta seçin. Hazır poşetler, zanaat mağazalarında ve botaniklerde yaygın olarak bulunur. Kapsamlı kumaş ve renk seçenekleri, herhangi bir amaç için uygun bir eşleşme bulmayı kolaylaştırır. Bu temel renk listesi, başlamanıza yardımcı olabilir:

Kırmızı: tutku, koruma, dövüş enerjisi, cesaret, Mars ile çalışmak

Turuncu: canlılık, başarı, dayanıklılık, çabukluk, Merkür ile çalışma

Sarı: yaratıcılık, kendini ifade etme, neşe, karizma, Güneş ile çalışmak

Yeşil: refah, zenginlik, “şans”, istihdam, Venüs ile çalışma

Mavi: felsefe, bilgelik, akıl, belagat, Jüpiter ile çalışmak

Mor: maneviyat, karmik şifa, kehanet, medyumluk

Pembe: duygusal şifa, aşk, dostluk, güzellik, sanat, romantizm

Beyaz: yatıştırıcı, psikolojik şifa, melek rehberliği, barış

Gri: gizem, sırlar, “görünmez” olma, yanılsama, tarafsızlık

Siyah: Olumsuzluk, koruma, disiplin, Satürn ile çalışma

Gümüş: meditasyon, yin/tanrıça enerjisi, alıcılık, Ay ile çalışma

Altın: refah, yang/tanrı enerjisi, yansıtma, Güneş ile çalışma

Çantayı, niyetinize uygun şifalı bitkiler, kristal taşlar ve sembollerle doldurun. Bitkisel, mineral ve etik olarak edinilmiş hayvansal maddeler arasındaki etkileşimi kendiniz araştırmalısınız ancak size ş-imdilik pratik bir çok kısa bir örnek listesi verebiliriz.

Zenginliği çekmek için: tarçın, pirit taşı, madeni paralar, zümrüt,

Sevgiyi geliştirmek için: gül, badem, bal, gül kuvars, morganit, kedi nanesi

Koruma için: siyah turmalin, gündüzsefası, hodan, fesleğen, tuz

Sağlık için: kan taşı, hematit, portakal kabuğu, karanfil, lobelia

Zafer için: john the conqueror kökü, carnelian, nasturtium

Elbette, uygulamalı kişisel katılım, her türlü ritüel çalışmayı geliştirir; bu yüzden ayrıca kendi çantalarınızı elle dikmeyi denemenizi tavsiye ederiz. Çok kolay ve şaşırtıcı derecede az zaman alıyor.

Çanta işlemini bitirdikten sonra çantanızı, çabanızı destekleyen uygun taşlar, şifalı bitkiler, madeni paralar, semboller ve maddelerle doldurun.

FOTOĞRAF: INSTAGRAM/@crescent_broom

Büzme ipini çantanızın boynuna sıkıca bağlayın ve içindekilerin dökülmemesi için sıkı bir düğümle sabitleyin.

Son olarak, uyandırmak ve güçlendirmek için mojo çantanızı “besleyin”. Bu, uygun bir tütsü dumanından geçirilerek veya seçilmiş bir ritüel yağ ile yağlanarak yapılabilir. Bunu yaparken niyeti aklınızda tutun. Bırakın bu konuşma, kendinizle yaratımınız arasında bir anlaşma olsun.

Artık ev yapımı mojo çantanız hazır. Cebinizde, yastığınızın altında ve hatta sutyeninizin içine koyabilirsiniz. En iyi kullanımı konusunda çantanın size rehberlik etmesine izin verin. Konumu neredeyken kendinizi rahat hissediyorsanız, olduğu yerde sorun yok. Değilse, başka bir saklanma yeri deneyin. “Evde” hissettiğinizde doğru yeri anlayacaksınız.

Mojo çantanızı düzenli olarak beslemeye özen gösterin. Pilden farklı olarak, gerektiği gibi şarj edilmezse gücü azalabilir. Ne kadar besleme yapılacağı konusunda kendi takdirinizi kullanın, ancak iyi bir kural; dolunayda ayda bir kezdir.

Hepsi bu kadar! Sürecin tadını çıkarın ve el yapımı enerji çantanızın size iyi hizmet etmesini bekleyin.

  • Bu da ilginizi çekebilir>>> Aşk Enerjisini Kendinize Çekmek İçin Temel Mum Ritüeli
İlgili Konular
  • carousel

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir