• 29 Kasım 2021
  • 89 görüntüleme
  • 4 dakikada okunabilir
  • Pelinsu Özgür

Off-White™’ın kurucusu ve Louis Vuitton’un erkek giyim kreatif direktörü 41 yaşındaki Virgil Abloh, kanserle savaşına yenik düştü. Instagram’dan yapılan bir açıklamayla kamuoyuyla tasarımcının vefat ettiği ve 2019’dan beri gizlice tedavi gördüğü belirtildi.

“İki yıldan fazla bir süredir Virgil, nadir görülen, agresif bir kanser türü olan kardiyak anjiyosarkomla cesurca savaştı. Moda, sanat ve kültürü kapsayan birçok önemli kurumu yönetirken ve sayısız zorlu tedaviden geçerken 2019’daki teşhisinden bu yana savaşını özel tutmayı seçti.”

LVMH başkanı ve CEO’su Bernard Arnault yaptığı açıklamada Abloh’un “sadece dahi bir tasarımcı, vizyoner” değil, aynı zamanda “güzel bir ruha ve büyük bir bilgeliğe sahip bir adam” yazarak duygularını paylaştı. “LVMH ailesi olarak bu büyük üzüntüyü paylaşıyor ve hepimiz eşini, babalarını, erkek kardeşlerini veya arkadaşlarını kaybeden yakınlarını düşünüyoruz.”

Sokak giyimi ile lüks sektör arasındaki boşluğu doldurmasıyla tanınan endüstri öncüsü Abloh, arkasında sınırları zorlayan eserler ve ilham verici bir miras bıraktı. 2009’da Chicago konsept mağazası RSVP Gallery’yi ve 2012’de Off-White™ markasını kurmanın yanı sıra, 2018’de Louis Vuitton’un erkek bölümünün sanat yönetmeni olarak atandı. Abloh, Fransız modaevini yöneten ilk siyahi tasarımcıydı.

Birçok ünlü ve modaevi kayıp haberini aldıktan sonra üzüntülerini sosyal medya aracılığıyla paylaştı.

West, canlı yayınlanan Sunday Service performansının sonunda Abloh’u “Donda’nın yaratıcı yönetmeni Virgil Abloh’un sevgi dolu anısına” yazarak onurlandırdı.

pic.twitter.com/FJTPWVbwTH

— Donda’s Place (@dondasplace) November 28, 2021

RIP Virgil Abloh , you will be missed.

It was an honor to work with you. A true creative genius.

— 방탄소년단 (@BTS_twt) November 28, 2021

We would like to extend our most heartfelt condolences to the loved ones of Virgil Abloh, an immense inspiration to us all both as a designer and as a person. He will be deeply missed though his vision will live on through the trails that he blazed throughout his career. pic.twitter.com/T8gXyNkJzH

— gucci (@gucci) November 28, 2021

The House of Dior is profoundly saddened by the sudden passing of @VirgilAbloh, a visionary genius of our times. Our sincerest condolences go to his family and loved ones in their moment of grief. He will be greatly missed as a friend and true designer. pic.twitter.com/PLjXVrHo8m

— Dior (@Dior) November 28, 2021

Virgil Abloh’un Louis Vuitton’daki son koleksiyonu İlkbahar/Yaz 2022 30 Kasım’da sunulacak. Tasarımcının bu koleksiyonu şu ana kadar modaya dair bütün vizyonunun, çalışmalarının ve tarzının bir toplamı olacak.

Virgil was here.

In loving memory of Virgil Abloh, Louis Vuitton pays tribute to the life and legacy of a creative genius with a presentation of his Spring-Summer 2022 Collection in Miami on November 30th at 5:30 pm (ET). pic.twitter.com/3QwXJRkfin

— Louis Vuitton (@LouisVuitton) November 29, 2021

İlgili Konular
  • slider

Pelinsu Özgür

Plak delisi olan Pelinsu; hayvanları, çizgi romanları ve festivalleri çok seviyor. En sevdiği içecek ise çay.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir