• 25 Ocak 2022
  • 88 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Savage X Fenty Sevgililer Günü kampanya çekiminde kusursuz iç giyim tasarımları kadar dikkat çeken bir detay daha vardı: Rihanna’nın saçlarındaki kırmızı geçişler! Saç boyunca yatay şeritler şeklinde ilerleyen renk geçişleri graffiti etkili saç modellerini gündemimize taşımış oldu.

Aslında Rihanna’dan önce farklı renk oyunlarına giden kişi Dua Lipa olmuştu. Instagram hesabında paylaştığı fotoğraflarda Dua Lipa, fosforlu yeşil ve turuncu renklerle saçlarına kalpler çizmiş görünüyordu. Dua Lipa ve ardından Rihanna’ya baktığımızda bu iki ismin de öncülüğüyle yaz aylarında renkli geçici saç boyaları alışveriş sepetimizde yer bulacak gibi görünüyor.

DUA LIPA

Şangaylı saç ve peruk sanatçısı Eda Lee’nin çalışmalarına baktığımızda da aslında saçlarda bu sanatsal dokunuşa yer verdiğini görüyoruz. Saç renginizle uyumlu olacak renk bileşenlerini bir araya getirerek ya da tıpkı Rihanna gibi tek bir rengi başrolde tutarak siz de saçlarınızda graffiti etkisine yer verebilirsiniz. Üstelik birkaç yıkamayla ya da tek yıkamayla geçen renkli saç boyaları bu uygulamayı bir hayli kolaylaştırıyor. Deneysel çalışmaları seviyorsanız kendiniz yapabilirsiniz!

fOTOĞRAFLAR: @edajogo

Biraz daha pastel tonlarla da aynı etkiyi yaratabilmeniz mümkün. İster normal bir balyaj gibi saç boyunca uygulayın isterseniz de aralara yatay ya da dikey olacak şekilde renk dokunuşlarını gerçekleştirin. Özellikle yaz aylarının renkli ve canlı stil görünümlerinde graffiti saç trendine sıkça rastlayacağız gibi görünüyor!

  • @shelleygregoryhair
  • @pulpriothair
İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir