• 1 Mart 2022
  • 69 görüntüleme
  • 1 dakikada okunabilir
  • Gözde Selçuk

Matthieu Blazy, 2021’in sonlarında tasarımcı olarak göreve başladığı Bottega Venetta için tasarladığı ilk koleksiyonu Milano Moda Haftası’nda izleyicilere sundu.

Defilenin notlarında tasarımını; “Bottega Veneta, bir deri ürünleri şirketi olduğu için özünde pragmatiktir. Çantalar konusunda uzmanlaştığı için aslında marka dinamik ve sürekli hareket halinde bir duruşu temsil eder. Zamansız olduğu için bir moda anlayışından çok kalıcı bir stil için ürünler üretir.” şeklinde açıklayan tasarımcı daha önce Raf Simons, Maison Margiela Artisanal, CELINE ve Calvin Klein’da tasarımcı olarak görev almış olup kreatif direktör olarak atanmadan önce de 2020’den beri Bottega Venetta ile çalışmaktaydı.

Daniel Lee’nin markadaki izlerini sürdüren Blazy, Bottega Veneta’nın geleceğini inşa etmek için geçmiş koleksiyonlardan ilham aldı. Beyaz bir kolsuz bluz ve kot pantolon gibi basit görünümleri, eteklerinde püsküllü detaylara sahip renkli elbiselerle karıştırarak, savurganlığı kullanışlılıkla dengelemeyi amaçladı. Bu takımlara, artık dikişsiz tek parça olarak dokunan yeni Kalimero çantasının yanı sıra yüksek çizmeler eşlik etti.

Kreatif direktör, kadın ve erkek takım elbise siluetleri yaratmak için Umberto Boccioni’nin 1913 tarihli Unique Forms of Continuity in Space adlı heykelinden ilham aldı. Diğer öne çıkanlar arasında tüylü ayakkabılar ve patchwork kazaklar vardı.

İlgili Konular
  • slider

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir