• 24 Ocak 2022
  • 86 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Kraliyet yaşamının pek çok konuda katı kurallar içerdiğini biliyoruz. Beslenme, seyahat, giyim ve aksesuar kullanımları açısından kraliyetin belli başlı kurallarına artık çoğumuz aşina olsak da, konu banyo rutinlerine geldiğinde kraliçenin kurallar zincirine bu kadar sadık kaldığını açıkçası çok da hayal edemezdik.

Bir kraliçe güne nasıl başlar ve nasıl banyo yapar? Bahsettiğimiz isim Kraliçe Elizabeth ise olası bir banyo rutininde bazı olmazsa olmaz detaylar var ve kendisi seyahatlerinde dahi bu düzeni bozmamak konusunda oldukça ısrarcı.

Daily Mail kraliyet muhabiri Brian Hoey’in belirttiğine göre Kraliçe Elizabeth her güne bir banyo rutini ile başlıyor. Kraliçe her sabah 7.30’da uyanıyor. Kraliçe elbette bizler gibi rutin bir alarm ile uyanmıyor. Uzakta çalan gayda sesleri, Kraliçe Elizabeth’in klasik bir sabaha başlamasını sağlayan alarm sesi oluyor.

Güne uyanmasının ardından yardımcısı ilk iş olarak kraliçeye radyoyu açıyor. Kraliçe güne BBC Radio 4’teki Today şovunu dinleyerek başlarken bir yandan earl grey çayını yudumluyor. O sırada bir başka yardımcısı ise banyoyu hazırlamaya başlıyor. İşlerin biraz komplike bir noktaya ulaştığı yer ise tam olarak burası!

Kraliçe banyoda suyun ısısı ve derinliği konusundan oldukça hassas. Öyle ki bir yardımcısı özel olarak termometreyle suyun ısısını ılıklaştırırken, suyun derinliğini ise 7 inç yani yaklaşık 18 santimetreden ne daha az ne de daha çok olacak şekilde ayarlıyor. Kraliçe banyo ritüelini tamamladıktan sonra kişisel asistanı ve stilisti Angela Kelly’nin o gün için hazırladığı kıyafetleri giyerek kahvaltıya geçiyor.

Peki Kraliçe Elizabeth neden hiç duş almıyor? Kraliyet uzmanı Craig Brown, kraliçenin bu yaklaşıma sahip olmasının nedenini Prenses Margaret başta olmak üzere ailenin duş alışkanlıkları olarak yorumluyor. Çünkü Margaret ve diğer kraliyet akrabalarının duş zamanı, işe gitmeden önce hızlı bir hazırlanma anı olarak kraliçede karşılık buluyor. Kraliçe rutin bir iş düzenine sahip olmadığı için güne kendisini bir banyo ile ödüllendirerek başlıyor. Gerçek bir kraliçe gibi!

Bu yazı da ilginizi çekebilir >>> Kraliçe Elizabeth’in Beslenme Alışkanlıkları ve Günlük Menüsü

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir