Kalın Ve Daha Doğal Görünümlü Kaş İçin İhtiyacınız Olan İpuçları

kalin-ve-daha-dogal-gorunumlu-kas-icin-ihtiyaciniz-olan-ipuclari

Belirgin, şekilli kaşlar yerini bu sezon doğal görünümlü modellere bırakıyor. 

Gür kaşlara sahip olmak bazen zor olabiliyor, kalın kaşları olanlar yüzlerine uygun en doğru şekli bulmak için çaba sarf ediyor ancak dolgun kaşlarınızla ilgili en harika olan şey, üzerinde çalışacak çok şeyin olması ve biraz düzeltme ile yüzünüze uygun formu birkaç pratik yöntemle bularak istediğiniz şekle kolayca getirebilmenizdir.

Kalın kaşlarınızı nasıl şekillendireceğinizi öğrenmeniz için makyaj ve kaş uzmanı Stevi Chriatine’in önerilerine bir göz atın!

2022’nin en önemli 10 kaş trendi

Öncelikle Kaş Şeklinizi Belirleyin

Karar vermeniz gereken ilk şey, kaşlarınızın nasıl görünmesini istediğinizdir. Tabii doğal şeklini çok bozmadan. Kaş şeklinin belirlenmesi, yüz şeklinize uygun olması açısından önemlidir. Örneğin, kare yüzler genellikle yüksek kavisli daha kalın kaşlarla harika görünürken, alçak kavisli düz kaşlar daha uzun yüz şekillerinde harika görünür.

“Yuvarlak bir yüzünüz varsa, kaşlarınızı daha dolgun, şekilli ve kalkık göstermeye çalışın.” Christine, bu sayede yüzünüzü daha yuvarlak göstermeden gözlerinize belirginlik kazandırdığını ekliyor.

Christine, “Alnınız küçükse, kaşlarınızı yukarıdan şekillendirmek daha iyi bir fikirdir” diye açıklıyor. “Alnınızın üst kısmı ile kaşlarınız arasında biraz daha mesafe oluşturmak için cımbızla alın. Bu, genel olarak daha hoş bir görünüm verecektir.”

Kaşlarınızı şekillendirirken kaşların nerede başlayıp nerede bittiğini, kaşın nerede olduğunu ve ne kadar yükseğe ulaştığını bilmek çok önemlidir. Bu odak noktalarını kullanarak, kaşlarınız gözlerinizin etrafında mükemmel bir şekilde çerçevelenecektir.

Kaşlarınızı Tarayın ve Düzeltin

Çoğu zaman, istenmeyen görünüme neden olan tüy miktarı değil, uzunluğudur, ve bu durumda kaşlarınızı düzeltmeniz gerekir.

Christine, “Kaşlarınızı makasla düzeltmek, özellikle ne yaptığınızı bilmiyorsanız, cımbızdan çok daha zor bir iştir” diyor ve tekniğinin kaş kıllarını tek tek kesmeyi içerdiğini ekliyor. “Bu sıkıcı bir iş, biliyorum, ama çok fazla hasar verebilirsiniz, delikler ve boşluklar oluşturabilir, hatta kaşları kuyruk uçlarında çok kısa tutabilirsiniz.”

Kaşlarınızı evde kesmeye karar verirseniz eğer… Christine, kaşları doğal olarak uzandıkları yönde taramak için bir kaş fırçası veya makara kullanmanızı, sonrasında düzeltmenizi öneriyor.

Kavisinizi Şekillendirin

Bazen, gerçekten doğal bir görünüm isteyen kadın ve erkekler için tek gereken sadece düzeltmedir. Daha şekilli bir şey isteyen kadınların biraz daha fazla çalışması gerekiyor – özellikle de kavis alması gereken gür kaşlar için. Christine, “Gür bir kaş için bir kavis şekillendirmek mümkündür, ancak aşırı kavis yapmadığınızdan, yani çok fazla kaşlarınızı almadığınızdan emin olmalısınız” diye açıklıyor.

İlk adım, kaşlarınızın başlangıcını ve sonunu bulmaktır,  böylece onları bir kavis haline getirebilirsiniz. Alternatif olarak, bunu belirlemek için gözünüzün iç köşesine bir cetvel kullanabilirsiniz.

Bir Kaş Jeli En İyi Arkadaşınız Olacak

Gür kaşlarınız varsa onları doldurmanıza bile ihtiyacınız yok. Bunun yerine bir kaş jeli ile kaşlarınızı uygun açıda tarayın. Zor durumdaysanız ve iyi bir kaş jeliniz yoksa, biraz saç spreyi püskürtün ve kaşlarınızın arasından tarayın. Genel kural, kaşı yukarı doğru fırçalamaktır ve sonra kemere ulaştığınızda aşağı doğru bir açıyla fırçalayın.

Gür Kaşlarınızı Kucaklayın

Gür kaşlarınızdan kurtulmaya çalışmayın.

Trendler sezonla birlikte gelir ve gider, ancak gür kaşlar geri dönüş yaptı. Cara Delevingne, Sophia Hadjipanteli ve Natalia Castellar Calvani gibi modeller sert ve doğal kaş görünümlerini gururla sergiliyor.

Daima kalın, ancak daha doğal bir kaş ve ifade için kendinizi hazırlayın!

İşte ihtiyacınız olan ürünler tam karşınızda.

Benefit Gimme Brown Kaş Maskarası

Kaşlarınız istediğiniz gibi kalın değilse, bu renkli jel kaşlarınıza hacim renk ve belirginlik sağlar. Kaşlarınız hem doğal hem de yoğun gözükür.

Mac Penultimate Brow Marker

Daha dramatik bir görünüm yaklalamanızı sağlar. Seyrek alanları ve boşlukları doldurmanız için ideal bir kaş kalemi.

Embryolisse Lashes and Brows

Daha yoğun kaşlarınızın ve bonus olarak daha güçlü, ve uzun kirpikleriniz için harika bir ürün. Uyguladıktan sonra kaşlarınızın ve kirpiklerinizin hacmini artırır ve uzamasını sağlar. 

Maskara öncesi baz ve harika bir bakım olarak düşünebilirsiniz. Daha gür kaşlar ve derin bakışlar için favorimiz.

Nars Goma Brow Perfector

Çift taraflı kaş şekillendirici kalem. Oval şekilli ucu tüy gibi dokunuşlarla daha kolay bir yapılandırma sağlarken daha sağlam ve sert olan ucu, mükemmelliği sağlar. Uzun süre kalıcıdır ve doğal bir görünüm sağlar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir