İŞİNİZ SİZE KİLO ALDIRIYOR MU?

isiniz-size-kilo-aldiriyor-mu?

Yediklerinize dikkat ediyorsunuz, sağlıklı besleniyorsunuz ve spor yapıyorsunuz, peki ya iş arkadaşlarınız? Ofis çalışanları için, gün içerisinde harekette olmak ve kalori yakmak oldukça zor. Bir de üstüne ofis ortamında, çevrenizde tüketilen abur cuburlar eklenince kilo verememek bir yana bir de kilo almaya başlıyoruz! 

Yapılan araştırmalarda, görme, duyma ya da koklama yetileriniz harekete geçtiğinde, yeme ihtiyacınız olmasa bile kendinizi aç hissediyorsunuz. Bu durum ofis arkadaşlarınızın atıştırmalıklarına duyduğunuz ilgiyi açıklamıyor mu? Ancak tek suçlu iş arkadaşlarınız değil. İş hayatının verdiği anlık stres ve bunalmalar da bir şeyler yeme ihtiyacı yaratabiliyor. O an için işe ara veriyor ya da yediğiniz şeyin size vereceği zevke ihtiyaç duyuyorsunuz.

Ayrıca ofiste yenilen atıştırmalık ya da abur cuburların sosyalleşme gibi bir anlama gelmesi de sizi onlara karşı daha savunmasız bırakıyor. Kısa bir kahve molası diye çıkılan ve ‘küçük’ bir tatlıyla taçlandırılan aralar, mesaiyi katlanılır kılmak için alınan, çocukluğunuzdan bu yana rastlamadığınız paketli ürünler ve onunla o yıllara dönen siz ve iş arkadaşlarınız…

Ufak tefek kaçamakların zararı yok tabii. Ancak ‘masum’ atıştırmalarınız günlük rutin haline gelebilir; bizden söylemesi!

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir