İLİŞKİLERDE YAPILAN BU 6 HATADAN UZAK DURUN

iliskilerde-yapilan-bu-6-hatadan-uzak-durun

SEVDİĞİNİZİ YOK SAYMAYIN

Sinirlendiğiniz veya kızdığınız zaman sevdiğinizi yok saymayın. İnsanların sihin okuma kabiliyeti olsaydı birçok ilişki çok daha kolay olurdu ancak şimdilik böyle bir gelişme olmadı! Bu nedenle sizi kızdıran durumlarda, susarak tepki vermek yerine sorunu beraber konuşarak çözmeye çalışın. Susup birbirinizden uzaklaşmak yerine konuşarak çözdüğünüz problemler ilişkilerinizi güçlendirebilir. 

SÖYLEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Kızgınlık, istemediğiniz şeyleri söylemenize yol açabilir. Ancak tartışmalarda kullandığınız ‘ayrılma’ tehdidi sadece ilişkinize zarar verir. Bu sözler söylendiği zaman her iki tarafta da zincirler kopabilir. Bu nedenle gerekirse içinizden 10’a kadar sayın, yetmiyorsa 100’e kadar, hatta dilinizi ısırın… Çünkü güvenin olmadığı bir ilişki asla uzun süremez. 

İLİŞKİNİZİ DİĞER İLİŞKİLER İLE KIYASLAMAYIN

Arkadaşınızın veya çevrenizdekilerin ilişkisi çok mu romantik görünüyor? Veya problemsiz mi zannediyorsunuz… Sosyal medyada mükemmel yansıtılan şeylerin doğru olmadığını defalarca gördük bu nedenle iki insan arasındaki ilişkiyi o iki insandan başkası bilemez. Siz de kendi ilişkinizi gördükleriniz ile kıyaslamayın çünkü görünenler gerçekte olanlardan çok farklı olabilir.

TEMBELLİĞE YER VERMEYİN

İlişkilerin balayı evresi geçtikten sonra, ilgi ve düşkünlük kenara atılan ilk şeyler arasında. Ancak bir ilişkiyi, romantiklik konusunda tembel olmaktan daha fazla birşey yıpratamaz. İnsanların doğasında iletişim ve ilgi isteği var. Sevgi ve aşk için tembelliğin uzun süre ilişkiniz etrafında dolaşmasına izin vermeyin. Sarılın, sevdiğinizi öpün, küçücük şeyler kocaman farklar yaratabilir.

EĞLENMEYİ ATLAMAYIN

Hayat zor ve yoğun olabilir. İşinizden sevdiğinize vakit bulamıyor olabilirsiniz. Ancak beraber eğlenmek için vakit ayırmaya çalışın. İlişkilerde beraber gülen, komik anlar paylaşan çiftler daha mutlu bir birliktelik yaşıyor. Aranızdaki espriler ve eğlenceli anlar, ilişkinizi güçlendirecek. 

KÜÇÜK JESTLER BÜYÜK FARKLAR YARATIR

Bazen insanların sevgisini ve ilgisinin sonsuza kadar süreceğini zannedebiliriz. Onların varlığının sonsuz olduğunu… İlişkinizi ihmal etmeyin. Olabildiğince sevginizi belirtin, sevgililer gününü veya yıldönümlerini beklemeyin. İlişkinizi takdir ettiğinizi hergün ufak hareketleriniz ile göstermeye çalışın, büyük jestler yapmanıza gerek yok.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir