Huzurlu Bir Ev İçin ‘Enerji’ Temizliği Ritüeli

huzurlu-bir-ev-icin-‘enerji’-temizligi-ritueli

2022’ye nasıl girersek öyle devam etsin diye, evinizin iç huzurunu yakalayabilecek ve enerjisini temizleyecek ritüellere göz atın.

Aura Temizliği

Auranızı temizlemek için ise uygulayabileceğiniz birkaç adım var. Pozitif olumlama yöntemi; duş aldığınızda fiziksel kirden arınıyorsunuz. Bu esnada kendinizi olumlu düşüncelerle ‘yıkayabilir’ negatif enerjiyi atabilirsiniz. Daha olumlu fikirlere odaklanmaya çalışın. Meditasyon yapabilirsiniz.

Enerji Temizleyici Olarak Palo Santo

Kimileri kokusundan haz etmese de, palo santonun güçlü bir temizleyici etkisi olduğuna dair düşünceler var. Palo santonun kokusu sizi rahatsız ederse, lavanta ya da tütsü yakarak dengeleyebilirsiniz.

Bitkisel Esansiyel Yağlar

Tıpkı diğerleri gibi, esansiyel yağlar da enerji alanında yüksek oranda etki sağlıyor. Alternatif tıpta, kozmetikte de kullanılan esansiyel yağlar yoğun oldukları için etkisini hemen gösterebiliyor. Sakinleştirici etkisi olan vanilya esansiyel yağı, eril – dişil enerji dengesinin oluşmasına yardımcı oluyor. Nefes almayı kolaylaştıran bir ortam yaratmak isterseniz tercihiniz tabii ki okaliptüs yağından yana olmalı. Zihinsel berraklık, güçlü hafıza için sandal ağacı esansiyel yağı etkilidir. Bu alandaki diğer önemli bitkilerden biri de kullanımı 2500 yıl öncesine kadar dayanan lavanta esansiyel yağı… Rahatlatıcı ve yatıştırıcı kokusu tüm odaya yayılır. Ruhu dengeler. Birkaç damla lavanta yağını suyla karıştırarak bir spreyle kullanabilir ve kendi oda kokunuzu yaratabilirsiniz.

İlgili Konular
  • carousel

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir