• 26 Kasım 2021
  • 71 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Pelinsu Özgür

House of Gucci filminde Aldo Gucci’nin evi olan 16. yüzyıldan kalma görkemli palazzo Airbnb’de kiralanabiliyor.

Ridley Scott’ın yönettiği filmde estetik dürtülerimizi harekete geçiren sadece kostümler değil. Gucci’nin varisi Maurizio Gucci rolünde Adam Driver ve cani eski karısı Patrizia Reggiano rolünde Lady Gaga’nın yer aldığı filmin kadrosu, Cortina’nın kayak pistlerinden Gucci’nin doğduğu şehir olan Floransa’nın sokaklarına kadar birçok gösterişli mekandan diğerine uçuyor. Fakat hiçbir şey, Como Gölü’nün görkemli batı kıyısındaki 18. yüzyıldan kalma bir palazzo olan Villa Balbiano’dan daha görkemli olamaz.

İtalya’nın en çok rağbet gören lüks destinasyonlarından birinde bulunan görkemli ortamda siz de kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Como Gölü’ndeki en büyük özel konutlardan biri olan palazzo, bir zamanlar Kardinal Tolomeo Gallio’ya aitti ve ünlü Fransız iç mimar Jacques Garcia tarafından tasarlandı. Bakımlı çimenler ve süslü çeşmelerle çevrili enfes bahçeler, Recchi kardeşler ve Agostino Silva’nın orijinal trompe l’oeil freskler, işlemeli mermer yaldızlı mobilyalar, kadife döşemeler. Hayal gibi bir ev değil mi?

Lüks bir deneyim yaşamak isteyenler için, Villa Balbiano 30 Mart 2022’ye kadar Airbnb aracılığıyla iki misafirin görkemli ana süite ve lüks olanaklara (evin ilk dört katı, açık yüzme havuzu, özel iskele ve kayıkhane) erişebileceği bir gecelik özel bir konaklama sunuyor. Rezervasyonlar 6 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de açılacak.

İlgili Konular
  • slider

Pelinsu Özgür

Plak delisi olan Pelinsu; hayvanları, çizgi romanları ve festivalleri çok seviyor. En sevdiği içecek ise çay.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir