Hollywood Smile Nedir, Türleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

hollywood-smile-nedir,-turleri-nelerdir?-nasil-uygulanir?

Ağız bakımı denildiğinde akla ilk gelen genellikle diş ağrısı, diş kayıpları ya da ağız kokusu gibi sorunlar ile bunlara yönelik çözümler olmasına rağmen estetik diş hekimliğinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak gülüş estetiği uygulamalarına başvuran kişilerin sayısında hızlı bir artış olduğu görülmektedir. Ağızda çürük dişler, diş eti hastalıkları, diş kayıpları, anormal renklenmeler ve diş diziliminde çarpıklıklar olması estetik açıdan oldukça kötü bir görünüme ve kişide öz güven eksikliği oluşmasına neden olmaktadır. Bazı kişilerin ise dişleri sağlıklı olmasına karşın dişlerinde ya da diş etlerinde orantısızlık, şekil ya da biçim bozukluklarından rahatsız olduğunu belirten Dr. Yasin Akgül estetik diş hekimliği uygulamalarıyla bu sorunların giderilmesinin, sağlıklı ve güzel gülüşlere erişilmesinin artık çok kolay olduğunu dile getirdi.  Peki Hollywood Smile nedir, türleri nelerdir? Nasıl uygulanır?

Hollywood Smile Nasıl Uygulanır? *

“Hollywood Smile çeşitli nedenlere bağlı olarak estetik görünümünü yitiren dişlerin ve diş etlerinin, yüz şekline ve gereksinimlere göre en doğal ve en güzel görünüme kavuşması için hasta özelinde planlanarak uygulanan işlemler prosedürüdür.” açıklamasını yapan Dr. Yasin Akgül sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Hollywood Smile uygulamasının temeli, hastanın ihtiyaçlarını ve beklentilerini en doğru şekilde anlamak ve tespit etmektir. Önce hastanın ağzından ölçü alınır, modeller çıkarılır ve kişiye özel planlamalar gerçekleştirilir. Teknolojiden yararlanılarak hastayla uygulamalar sonucu sahip olacağı görüntü paylaşılarak fikirleri alınır. Ortodontik tedavi ihtiyacı olan hastalarda ilk olarak varsa diş etlerindeki seviye bozukluğu giderilir. Diş eksikliği varsa implant tedavisi uygulanır. Cerrahi prosedürlerin iyileşmesinden sonra diş beyazlatma yapılır. Dişlerdeki görsel ve biçimsel bozuklukların giderilmesi için estetik kompozit dolgu, zirkonyum kaplama ya da porselen lamine ve kaplama kullanılabilir.”

Hollywood Smile prosedürü kapsamında zirkonyum ya da porselen uygulamalar yapılacağı zaman prova yapılır. Prova sırasında hastanın fikri alınır, gerekli görülürse değişiklik yapılır. Dudak şekli ve konturu göz önünde bulundurularak tasarımın son halini alması sağlanır.

Dr. Yasin Akgül yaptığı açıklamalar ile gerekli olması halinde Hollywood Smile prosedüründe medikal estetik prosedürlerden yararlanılabileceğini, yüz ya da dudak bölgesine yapılacak dermal dolgu ve benzeri uygulamalarla gülüşün daha ön plana çıkarılabileceğini belirtiyor. Daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen herkese uygulanabilen Hollywood Smile uygulamasının başarısı sürecin tamamen kişi özelinde planlanmasından kaynaklanıyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

  • Bruksizm (diş sıkma) nedir, kimlerde görülür?
  • Geceleri diş mi sıkıyorsunuz?
  • Oval yüz estetiği nedir, nasıl yapılır?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir