• 3 Şubat 2022
  • 15 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Shakespeare in Love ve Django Unchained gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein, sinema sektöründe birlikte çalıştığı kadınlara yaşattığı korkunç istismarlar nedeniyle geçtiğimiz yıllarda ifşa edilmişti. Hollywood’taki cinsel saldırıları gündeme getiren, #MeToo ve #TimesUp hareketlerini başlatan bu süreç pek çok kadın oyuncuya zor günler yaşattı.

Olaylar ışığında tecavüz ve diğer tüm suçlardan 23 yıl haris cezasına çarptırılan Harvey Weinstein skandalını yazdıkları makaleyle gözler önüne seren New York Times gazetecileri Megan Twohey ve Jodi Kantor’un sürece dair hikayesini konu alacak bir filmin hazırlıklarına başlandı. She Said adlı film, iki gazetecinin 2019 yılında çıkardıkları ve olayları tüm gerçekliğiyle aktardıkları She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite A Movement kitabının bir sinema versiyonu olacak.

Harvey Weinstein Skandalını Konu Alan Film: “She Said”

She Said’in oyuncuları kimler olacak?

Filmde Carey Mulligan’ı gazeteci Megan Twohey, Zoe Kazan’ı ise gazeteci Jodi Kantor olarak başrollerde izleyeceğiz. Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Cara Delevingne, Lupita Nyong’o, Ashley Judd, Rose McGowan ve daha pek çok ünlü ismin de dahil olduğu 80’den fazla kadının açıklamalarıyla cezaya çarptırılan Harvey Weinstein’ı ise kimin canlandıracağı henüz bilinmiyor.

Filmin yapım ekibine baktığımızda ise yönetmen koltuğunda Unorthodox’un yönetmeni Maria Schrader’ı görüyoruz. Senaryonun Oscar ödüllü Rebecca Lenkiewicz tarafından kaleme alınacağı filmin yapım şirketi ise Brad Pitt’in sahibi olduğu Plan B Entertainment stüdyoları olacak.

Filmin 2022 sonlarında vizyona girmesi planlanıyor.

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir