• 2 Aralık 2021
  • 63 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Pelinsu Özgür

Harry Styles’ın renkli JW Anderson hırkası sadece bir TikTok trendini ateşlemekle kalmadı, aynı zamanda bir NFT’ye veya Fungible Token’a da dönüştü.

27 yaşındaki Styles, Şubat ayındaki “Today Show” performansının provası sırasında lüks markanın çeşitli tonlarda parlak örgü karelere sahip Colourblock Patchwork Hırkasını giymişti.

Bu rengarenk hırka ünlü şarkıcının üzerinde görüldüğünden itibaren popülerliği katlanarak arttı ve bu yaz TikTok’da #harrystylescardigan isimli yeni bir tığ işi trendini oluşturdu. Hızla yükselen bu trend karşısında İngiliz tasarımcı JW Anderson, Styles hayranlarıyla hırkanın dikiş kalıplarını ve YouTube’da nasıl yapılacağına dair bir video paylaştı.

Bir yıldan kısa bir süre sonra, dekoratif sanatlar ve tasarıma adanmış dünyanın en büyük alanı olan ve son yıllarda Cristóbal Balenciaga ve Christian Dior’un çalışmalarına ev sahipliği yapan Victoria ve Albert Müzesi Harry Styles’in bu ikonik hırkasının müzenin kalıcı koleksiyonuna dahil etti.

Aylar sonra, NFT müzayede platformu Xydrobe, TikTok’un ünlü hırkasının dijitalleştirilmiş bir versiyonunu oluşturmak için JW Anderson ile işbirliği yaptı.

Dijital koleksiyon, 12 Aralık’ta 48 saatlik bir açık artırma için planlanıyor ve bu, açık artırmada satılan türünün ilk NFT’si olmasını sağlıyor.

Bilgisayarla hırka yaratmaya gelince, tasarımı, hem markanın geçen yıl TikTok çılgınlığı sırasında piyasaya sürdüğü deseni hem de stilin görüntülerini kullanarak tamamlanması 300 saatten fazla sürdü.

Tina Turner’ın ünlü Versace elbisesinin Miami’deki Art Basel’de NFT olarak satılması planlandığından, ikonik kıyafetleri NFT’ye dönüşen tek yıldız Harry Styles değil.

TINA TURNER IN VERSACE DRESS

Dijital koleksiyonlarla uğraşan diğer ünlüler arasında Martha Stewart, Emily Ratajkowski ve Lil Nas X yer alıyor.

İlgili Konular
  • slider

Pelinsu Özgür

Plak delisi olan Pelinsu; hayvanları, çizgi romanları ve festivalleri çok seviyor. En sevdiği içecek ise çay.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir