• 14 Ocak 2022
  • 7.9K görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Nurdan Gündoğdu

Çoğumuzun güzellik konusunda bir mükemmellik modeli var ve bu modeller arasında Rihanna’nın burnu ya da Kendall Jenner’ın göğüsleri ilk sırada yer almakta.

Bıçak altına yatmak yeni bir şey değil elbette, sürekli değişen şey ise ne istediğimize ilham veren ünlü isimlerin bu konudaki eğilimleri.

On yıl önce, Jennifer Lopez’in plastik cerrahi endüstrisine yön veren poposu gibi. Peki son yıllarda bu eğilim nasıl değişti?

Günümüzde plastik cerrahi endüstrisini şekillendiren ünlülere göz atmaya ne dersiniz?

meghan markle

Meghan Markle | Burnu ve Çilleri +

Özellikle de Prens Harry ile gerçekleşen evliliğinden sonra Markle burnu için yüksek bir talep artışı kayıtlara çoktan geçmiş.

Markle’ın burnundaki popülaritesinin arkasında; yan açıdan görülebilen ve onun doğallığını daha da vurgulayan küçük kambur yatmakta.

Benzer şekilde, Markle’nin çilleri de ilham verici kozmetik trendleri arasına girdi bile.

Ancak çilleri kopyalamak için bıçak altına gitmeniz gerekmeyecek. Dövme sanatçıları bu gibi talepleri yerine getirmekte.

Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski | Göbek Deliği +

Bu eğilimi 2000’li yıllarda Britney Spears yükselttikten sonra sıra Emily Ratajkowski’ye geçti.

Vücudu oval, dikey yönelimli göbek deliğiyle bilinen Ratajkowski, vücudunun daha uzun ve zayıf görünmesini sağlayacak bir detaya sahip.

Rihanna

Rihanna | Burnu +

Meghan Markle’ın burnunun rakibi Rihanna.

Hatta listenin ilk sırasındaki isim de diyebiliriz. Sonrasında Markle ve Justin Bieber gelmekte.

Onun burnunun düzlüğü, ucunun hafifçe eğilmesi ve yüzüne yakın olduğu gerçeği, insanları bıçak altına yatmasına iten sebeplerden.

Miranda Kerr

Miranda Kerr | Gamzeler +

Miranda Kerr’den ve Harry Styles gibi ünlülerden esinlenilerek istenilen çene hizasındaki gamzeler için de estetik müdahaleler yapılıyor.

Bella hadid

Bella Hadid | Bacakları +

Geçtğimiz yıllarda, Bella Hadid’in bacakları Plastik Cerrahi trendini yönlendirenlerden olmuştu.

Taylor Swift, Karlie Kloss, Jennifer Lopez ve Cameron Diaz’?n bacaklarını isteyen kişilerin listesine Bella Hadid de eklendi.

Melania Trump

Melania Trump +

Estetik cerrahlarına gelen talepler sonucu genel olarak Melania Trump’ın belirli bir vücut parçasından daha çok ona benzer yeni bir vücuda sahip olmak istiyorlar.

İlgili Konular
  • carousel

Nurdan Gündoğdu

İçerik Editörü olarak görev alan Nurdan; yemek için seyahat etmeyi, sırt çantalarını, küpeleri ve hızlı çözüm sağlayan güzellik ürünlerini seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir