Gül Notalı 8 Büyüleyici Parfüm Önerisi

gul-notali-8-buyuleyici-parfum-onerisi

Her mevsime ve günün her saatine uyum sağlayabilen kokuları seviyoruz. Bunların başında da gül kokulu parfümlerin geldiği bir gerçek! Floral parfümlerin karşı konulamaz büyüsünü gül notalı seçeneklerle değerlendirmek istiyorsanız önereceğimiz 8 parfüme şans verebilirsiniz.

Miss Dior- Rose N’Roses

Bazı gül kokularının kadınsı ve daha olgun bir izlenim bıraktığını fark edebilirsiniz. Miss Dior, tıpkı isminin de hissettirdiği şekilde enerjik ve bir hayli genç bir gül kokusunu kadınlara sunuyor. Kalp notalarındaki Şam gülü ve çimen, üst notalarda mandalina, bergamot, sardunya ile birleşiyor. Alt notalardaki beyaz misk ise pudramsı bir bitişle keyifli bir koku bırakıyor.

Miss Dior- Rose N’Roses

BYREDO- Rose Of No Man’s Land

Cinsiyetsiz parfümler şüphesiz ki kozmetik dünyasının başına gelmiş en güzel şey! Tam anlamıyla buram buram gül kokusu taşıyan bir parfüm istiyorsanız Byredo beklentinizi karşılayacak. Üst ve orta notaları domine eden Türk gülü; pembe biber, ahududu, papirüs ve beyaz amber esansı ile birleşerek büyüleyici bir kokuya imza atıyor.

BYREDO- Rose Of No Man’s Land

Acqua di Parma- Rosa Nobile

Tam anlamıyla bir çiçek şöleni! Kalp notalarındaki Centifolia gülü, şakayık, menekşe ve vadi zambağı ruhunuzda çiçekler açtırırken üst notalardaki mandalina, bergamot ve biber taze bir koku yayacak. Bu uzun ömürlü koku gücünü ise alt notalardaki misk, sedir ağacı ve amberden alıyor. Lüks parfüm arayışında olanlar için özellikle şans verilmesi gereken bir koku olduğunu söyleyebiliriz.

Acqua di Parma- Rosa Nobile

Diptyque- Eau Rose

Çiçekli ve meyveli kokuların kusursuz dengesinden hoşlanıyorsanız Diptyque Eau Rose tam olarak aradığınız koku! Kalp notasındaki Şam gülü, üst notalardaki bergamot, frenk üzümü ve liçi ile harmanlanırken, alt notalardaki misk, sedir ve bal kokunun kalıcılığına boyut atlatıyor.

Diptyque- Eau Rose

Dolce & Gabbana- Dolce Rosa Excelsa

Kadınsı, çekici ve bir o kadar fresh bir koku! Neroli, papaya ve beyaz nilüfer, gül notalarının ve miskin dokunuşuyla hafızalara kazınacak bir koku oluşturuyor. Geceden gündüze keyifli bir kokuyla harmanlanmak isteyenler için ideal bir seçim. Yalnızca şişe tasarımıyla bile pek çok kişinin kalbini çalacağı kesin!

Dolce & Gabbana- Dolce Rosa Excelsa

Tom Ford- Rose Prick

Unisex bir kokuyla devam ediyoruz! Tom Ford kokularının büyüleyiciliği Rose Prick’te gücünü gülden alıyor. Okka gülü, Bulgar gülü ve Türk gülünün bu üçlü birleşimiyle kalp notalarını yaratan Rose Prick, sichuan biberi ve zerdeçal ile üst notalarını oluşturuyor. Alt notalardaki paçuli ve tonka fasulyesi ise tüm bu esansları desteklemeye yetiyor.

Tom Ford- Rose Prick

Jo Malone London- Red Roses

Şişe tasarım detaylarından kokusuna kadar romantizmle kuşanmış bir Jo Malone London parfümü… Limon, nane, menekşe yaprağı, kırmızı gül, bal, karanfil, misk ve sandal ağacı notaları parfümü tam anlamıyla nahif bir cazibe kaynağı haline getiriyor.

Jo Malone London- Red Roses

Parfums de Marly- Delina Exclusive

üst notalardaki armut, liçi ve greyfurt ile meyveli bir açılış yapan koku, kalp notalarında Türk gülü ve vetiver bitkisinin tütsüyle sarmalanmış vuruculuğunu karşılıyor. Alt notalarda ise vanilya ve misk bu odunsu çiçek kokusunu gün boyu üzerinizde taşıyabileceğiniz bir hale getiriyor.

Parfums de Marly- Delina Exclusive

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir