• 1 Mart 2022
  • 32 görüntüleme
  • 1 dakikada okunabilir
  • Gözde Selçuk

Giorgio Armani Ukranya-Rusya arasında yaşanan savaşa ilk değinen markalardan biri oldu.

Milano Moda Haftası’ndaki Sonbahar / Kış 2022-23 koleksiyonunun tanıtımından önce kameralara konuşan tasarımcı, defilesinde müzik kullanmamasının sebebinin; yaşanan bu acı verici günler yüzünden sıkıntı yaşayan insanlara bir saygı göstergesi olduğunu söyledi. Marka, modeller podyumda yürürken arka plan müziği olmadan gösterisini sahneledi.

Defileden sonra tasarımcı sessiz defilesini “Kendi üzerime düşeni biraz olsun yapabilmek için gösterimde sessizliği kullanarak yaşananlardan etkilenen insanların yanında olduğumu göstermek istedim. Bazen yapabileceğimiz en iyi şey yaşananlardan duyduğumuz üzüntüyü göstermek, sorunları fark etmek olabiliyor.” şeklinde açıkladı.


GIorgIo ArmanI

Sonbahar / Kış 2022

GIorgIo ArmanI

Sonbahar / Kış 2022

GIorgIo ArmanI

Sonbahar / Kış 2022

Barış yanlısı eylemciler, Rusya’nın işgalinden sonra Milano sokaklarını savaş karşıtı protestolar yaparak doldururken Giorgio Armani, bu koleksiyonla moda endüstrisinde Ukrayna’da devam eden trajedi hakkında konuşan ilk önemli isimlerden biri oldu.

Ukraynalı dış giyim markası IENKI IENKI’nin kurucusu Dima Ievenko, bir dergiye verdiği röportajda moda endüstrisindeki pek çok insanın savaştan bahsetmediğine dikkat çekmişti.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir