• 3 Ocak 2022
  • 37 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Netflix’in çerezlik dizileri arasında öne çıkan Emily in Paris, yakışıklı adamlar, güzel kadınlar, tasarım kıyafetler ve bolca Paris manzarası eşliğinde keyifli bir seyir sunuyor. Dizi, ismini ne kadar baş karakter Emily Cooper’dan alsa da, diğer kadın karakterlerin stili de beğeniyle takip ediliyor. Belki de Emily’nin stilinden bile daha çok!

Lily Collins’in hayat verdiği Emily karakterini fazlasıyla eklektik bir stilde izliyoruz. Genel olarak izleyici tarafından renkli, abartılı ve yer yer rüküş bulunan Emily’nin aksine Camille’in çok daha zevk sahibi olduğu düşünülüyor. İkisi arasında karşılaştırma yapmak ne derece doğrudur bilinmez ancak Camille’in ilham veren stil kodlarına sahip olduğunu inkar edemeyeceğiz. O halde gelin Camille’in stilinin vazgeçilmez unsurlarını masaya yatıralım!

Takım aşkına!

Fransız oyuncu Camille Razat’ın hayat verdiği Camille karakterinin stilinde vazgeçemediği ve sık sık rastladığımız detay kesinlikle takımlar! Camille şort, etek, pantolon fark etmeksizin takımların gücüne inanıyor ve bunları farklı renklerde, desenlerde stiline adapte etmeyi seviyor. Camille günlük stilinde vücudunu saran kıyafetlerden ziyade asimetrik kesimleri ve oversize kalıpları tercih ediyor.

emıly ın parıs dizi stili

Camille takımlarının içine beyaz bir basic tişört giyerek çabasız şıklığı yakalıyor. Oversize ceketler onun stilinde başlı başına bir elbise formunda da yer buluyor. Camille’in desen seçimlerinde sakinliği sevdiğini söylemek de doğru olacak. O, tarzını daha çok detaylarda ortaya koyuyor.

emıly ın parıs camılle stili

Ayakkabılar söz konusu olduğunda stilettolara tutkun olan Emily’nin aksine Camille’i loafer, oxford gibi düz tabanlı tercihlerle görüyoruz. Bunun yanı sıra kalın tabanlı botlar ve çizmeler de Camille’in stilinde özel bir yerde. Camille davet stilinde ise topuklu çizmelere başvurmayı seviyor! Günlük yaşamda da kullandığı topuklu çizmeler genellikle zebra deseni gibi iddialı dokular taşıyor.

Çanta tercihlerine baktığımızda ise genellikle minimal tercihlere başvurduğunu görüyoruz. Özellikle ikinci sezonda silindir şeklinde sepet çantaları hem orijinal renginde hem de siyah renkte tercih ederek zamansız bir parçaya yatırım yapmak için bize de adeta yol gösteriyor!

Siyahın gücü

Camille’in favori renklerinin başında siyahın geldiğini söylemek yanlış olmayacak. Camille özellikle deri ceketleri çok seviyor. Oversize ya da crop formda deri ceketler stilinde eşsiz bir tamamlayıcı oluyor. Camille davetlerde ise genellikle siyah rengin asaletine başvurmayı tercih ediyor.

emıly ın parıs camılle kıyafetleri

Rahatlık başrolde

Camille kombinlerinde jean pantolonlara rahat kalıplar şeklinde yer veriyor. Bunları sezonun trendi olan crop kazaklarla tamamlıyor. En sevdiği desenin ise çizgiler olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra şort tulumlar da Camille’in sevdiği parçalardan.

emıly ın parıs camılle kombinleri

Şapka tutkusu

Aksesuarlara baktığımızda Camille’in tek bir tutkusu olduğunu görüyoruz: Şapkalar! Camille, kova şapkalardan fötr modellere geniş bir şapka koleksiyonuna sahip. Kare desenli bucket şapkalar özellikle en sevdiklerinden.

emıly ın parıs camılle aksesuarları

Bunların yanı sıra karakteristik fötr şapkalar da stilinde yer verdiği aksesuarlardan. Bir Fransız kadını olarak onda ressam ya da Fransız berelerine rastladığımızda da şaşırmıyoruz. Ancak o tarzını yine ortaya koyarak bu bereleri deri dokuda tercih ediyor.

emıly ın parıs camılle stil kodları

İstisnalar dışında Camille doğal bir makyaj tarzı benimsiyor. Saçlarını da aynı şekilde doğal dalgalar şeklinde görmek mümkün. Bazı zamanlarda ise dağınık topuzlarla saçlarını şekillendiriyor. Ancak her şekilde kombinlerinde de güzellik görünümlerinde de Camille çabasız bir stili benimsiyor.

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir