• 5 Ağustos 2022
  • 2 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • eftelya yücel

Geçtiğimiz haftalarda başlayan Duy Beni dizisi ekranlarda büyük ilgi gördü, konusundan kısaca bahsetmek istersek:

Dikkat! Yazının bu kısmı bazı okuyucular için spoiler içerebilir.

“Ekim, orta sınıf bir mahallede yaşayan lise öğrencisi genç bir kızdır. Bir sabah okula giderken yaşadığı trajik bir olayla hayatı temelinden sarsılır. Ekim’in gözü önünde en yakın arkadaşı Leyla’ya bir araba çarpıp kaçar. Ona çarpan araba, mahallenin yakınındaki zengin çocukların gittiği özel bir okulun içine saklanarak sırra kadem basar.

Bu suçlama ispatlanamaz ve okul yönetimi adının karıştığı bu tatsız kazanın etkilerini azaltmak, bir nebze de olsa faydalı olmak adına araba kazasının gerçekleştiği mahalleden üç gence burs verme kararı alır.

Bursu kazananlar arasında Ekim de vardır. Ancak onun amacı çocukluk arkadaşı Leyla’ya bu kötülüğü yapanların izini bir şekilde bulmaktır. O, Leyla’ya çarpıp kaçanın bu okuldan bir öğrenci olduğuna adı gibi emindir. Ekim’le birlikte Bekir ve Ayşe de sınavı kazanmıştır.

Bahsi geçen özel okulun öğrencileri kimi zaman eğlenmek kimi zaman da heyecanlı anlar yaşamak için adına gelenek dedikleri bir sistemin içinde kendi düzenlerini kurmuşlardır. Hiç kimse bir zarar görmediği için gelenek dedikleri sisteme herhangi bir müdahale edilmemiştir. Ta ki o gün okula yeni bir öğretmen tayin olana dek.

Selim Bender! Hem kişisel, hem meslek hayatında her zaman doğrunun yanında olan, öğrencilerini iyiliğe yönlendirmeye çalışmış idealist bir insandır. Bu okulda öğrencilerin bir sırrı sakladıklarının farkındadır.” şeklinde dizinin ana temasını özetleyebiliriz.

Dizideki her karakterin ayrı ayrı hikayesi var ancak tarz olarak en çok Melisa Gerçek’in stili ilgi çekiyor.

Sümeyye Aydoğan’ın canlandırdığı Melisa karakteri adeta Gossip Girl’ün ikonik Queen B’si ile Elite dizisinin Lucrecia’sının Türk reenkarnasyonu diyebiliriz.

Kibirli, zorba tavrı ve okulun kraliçesi olması tek ortak noktaları değil. Ben merkezli, takıntılı ve şımarık kraliçe diğer iki karakter ile aynı ekolden geliyor. Blair ve Lu gibi Melisa’da bir moda ikonu. Havalı, feminen ve göz alıcı stili, Blair Waldorf’un 2022 yılı gardrobuyla yarışacaktır.

Melisa denilince akla; okul formasındaki büyük broşlar, şık vatkalı okul gömleği, gözlerinin hemen altında bulunan yüz taşları, renkli topuklu ayakkabıları ve ayakkabılarıyla kombinlediği renkli çoraplar geliyor.

Lu ile Blair’da gördüğümüz incili taçlar ve fönlü yapılı saçlar Melisa karakterinde de karşımıza çıkıyor.

Zarif ve kendisine özgü olan tarzı dizinin takipçilerinde büyük bir beğeni uyandırmaya devam ediyor. Her bölüm tarzı ve güzelliğiyle ekranlarda gördüğümüz Melisa Gerçek’in bu yazımızda kombinlerinin nereden olduğunu derledik.

Melisa okulda vatkalı gömlekler ve broş tercih ediyor. Genellikle gömlekleri Adil Işık ve Zara’dan olan ikonik karakterin, görseldeki gömleği Zara markasına ait.

Okul dışında giydiği boyundan bağlamalı mavi takım Love On Friday markasından.

Pembe tonlarda giydiği tulumun markası Atölye No6 ya ait. Ayakkabısı ve pembe çantası ise Zara’dan.

İlgili Konular
  • carousel

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir