Doğal Kıvırcık Saçlar İçin Ürün Önerileri

dogal-kivircik-saclar-icin-urun-onerileri

Kasım 2021 sayımızdan.

Bukleler, lüleler, sık kıvırcıklar oldukça güçlü bir şekilde geri geliyor. Saçlar da tıpkı filtresiz güzellik gibi, kendi doğallığında ön plana çıkıyor. Havalı kıvırcık saçlar için Hollywood yıldızlarından ilham alabilirsiniz.

Sex and The City’nin yepyeni uyarlaması olan dizi ‘And Just Like That…’ yayınlanmaya başladı. Biz de bu arada, kıvırcık saç denince akla ilk gelen isimlerden Sarah Jessica Parker’ı ilk gördüğümüz hâliyle, yani Carrie Bradshaw karakteriyle hatırlamak istedik. Pembe tütüsüyle yürürken, yanından geçen otobüsün üzerini ıslattığı o ikonik an… Uzun, gür, yoğun ve dağınık saçları o dönemde ne kadar da popüler hâle gelmişti. Carrie’nin saçları tüm benliğiyle karakterini yansıtıyordu. Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ve sonunda istediğini elde eden kadın… Bundan sonra hiç şüphesiz onu izleyenler artık onun gibi olmak isteyecekti.

Nicole Kidman-Zendaya

Kıvırcık saçlar, geçen yirmi yıl boyunca kameralar karşısında oldukça popülerleşti. Tıpkı geçtiğimiz yıl Nicole Kidman’ın saçlarını doğal dalgasında bıraktığı dizi The Undoing’deki hâli gibi… Bu şekilde kıvırcık ve kendi doğallığındaki saçlar ivme kazandı. Hollywood stilistleri artık bu saç tipine alıştıklarını söylüyor. Bazı yıldızlar, saçlarına ısı uygulanmasına bile karşı.

Alicia Keys – Giorgio Armani Haute Couture

Kıvırcık saçların kırmızı halıdaki örnekleri de oldukça fazla. Bu yıl yapılan Altın Küre Ödül Töreni’ne katılan Andra Day; saçlarını tepeden sıkıca toplamakla yetinmişti. Evde geçirdiğimiz aylar boyunca biz kadınlar, gün içerisinde uğraştığımız birçok şey için daha fazla çaba harcamamaya başladık. Bu da onlardan birisi… Saçlarını düzleştirmek için kuaföre gidemeyen bizler, evde bununla başa çıkamayacağımız için olduğu gibi bırakmaya alıştık. Birçok marka artık saç bakımı konusundaki ürün çeşitliliğini de fazlasıyla geliştirdi. Hindistan cevizi, argan yağı ve E vitamini gibi içerikler, tüm kıvırcık saç tiplerinin doğal güzelliğini canlandırmaya yardımcı oluyor. Sosyal medyada da birçok ünlünün saçlarını doğal şekilde bıraktığını görebiliyoruz. Kıvırcık saçlar ilham vermeye devam edecek gibi görünüyor. Bu, kadınların kendilerini ifade edişlerinin ve cesaretinin de âdeta bir temsili. Tıpkı filtresiz güzellik gibi…

 • MARC ANTHONY, Strictly Curls Leave-in Conditioner
 • HASK, Bukleli Saçlar için Şampuan
 • FIBRE CLINIX, Nem Serisi Şampuan
 • CAKE BEAUTY, The Curl Friend Bukle

  Belirginleştirici Krem
 • AVEDA, Nutriplenish Bukle Belirginleştiren

  Nemlendirici Jel Krem
 • ROSECE, Katı Saç Kremi
 • KÉRASTASE, Curl Manifesto Masque Beurre Haute

  Nutrition Maske
İlgili Konular
 • carousel

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir