• 4 Şubat 2022
  • 84 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

TikTok dünyasının güzellik ve bakım rutinlerimize yön verdiği bir gerçek. Bunun da etkisiyle 2022’nin daha başında eğlenceli görünümü ve uygulanışındaki pratikliğiyle ice globes yani buz küreleri hayatımıza girdi. Peki buz küreleri nasıl kullanılır, faydaları nelerdir? Gelin bu soruların yanıtını öğrenelim.

Kapak fotoğrafı: @aceologybeauty

Buz küresi ile soğuk masaj ne işe yarar?

Aslında cilde soğuk uygulamanın yeni bir şey olmadığını biliyoruz. Kate Moss, Irina Shayk ve mükemmel cildiyle bizi büyüleyen pek çok ünlü ismin sabahları buz dolu kaptaki bir suyla yüzlerini yıkadıklarını biliyoruz. Buz küreleri yalnızca bu işi çok daha pratik bir hale getiriyor.

Buz kürelerinin bilinen en önemli faydası elbette yüzdeki şişlikleri minimuma indirmek. Yorgun ve uykusuz bir cilt ya da çeşitli nedenlerle ödem oluşmuş bir cilt şişkin görünür. Bunun için soğuk kompres yapmanız önerilir. Bu aşamada da devreye buz küreleri girer. Soğuk küreleri cildinizi yatıştırmak için yüzünüzde gezdirdiğinizde şişliklerin azaldığını gözle görülür bir şekilde fark edersiniz.

SEPHORA
SKIN GYM
FRAICHEUR

Göz altı torbaları ve morlukları için de buz küreleri kusursuz bir yardımcıdır. Bunun için bilindik bir yöntem olan buzdolabında bekletilmiş kaşıkları hatırlayın! The Morning Show dizisinde Jennifer Aniston’ın ağladıkça göz şişliklerinin bu kaşıklarla giderilmesinin bir anlamı var! Üçüncü sezonda her ne kadar daha fazla göz yaşı dökmesini istemesek de Alex Levy’e buz kürelerine geçmesini öneriyoruz!

Buz kürelerinin kızarıklığı azalttığı ve gözenekleri küçülttüğü de bilinenler arasında Bu da ciltte daha parlak, ışıltılı ve pürüzsüz bir görünümü beraberinde getiriyor. Hangi kadın buna hayır diyebilir ki?

Buz küresi nasıl kullanılır?

Buz küreleri, buzdolabına veya dondurucuya konulduklarında camların patlamasını önlemek için genellikle jel kıvamına sahip bir içerikle dolduruluyorlar. Bu jelin ve camın soğumasıyla birlikte temiz cildinize uygulama yapabiliyorsunuz. Buz kürenizi kullanmadan en az 30 dakika önce dondurucuya koymanız öneriliyor. Dilediğiniz soğukluğu yakalamak için arada küreleri kontrol edebilirsiniz. Ardından basit bir uygulama ile küreleri cildinizde gezdirmeye başlayın. Göz çevresi, yanaklar ve boyun buz küresinin etkisini görebileceğiniz alanlar. Ayrıca cildinize yerleştirdiğiniz bir kağıt maskenin üzerinde buz kürelerini gezdirerek de etkisini maksimuma çıkarabilirsiniz. Böylece cildiniz hem neme doyacak hem de şişliklerden arınacak.

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir