• 4 Mart 2022
  • 49 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Sevginizi paylaşma ve değer verdiğiniz kişilere sevildiklerini hissettirme konusunda ne kadar başarılısınız? “Nasılsa onu ne kadar çok sevdiğimi biliyor” diye düşündüğünüz yakın dostunuz bunu zaman zaman küçük jestlerle hatırlamak isteyebilir. Ummadığınız anda size karşı ince bir düşünceyle hazırlanmış bir sürprizin kalbinizde yarattığı mutluluğu hatırlayın. Bunu sevdiklerine yaşatan kişi siz olmak istemez misiniz?

Çevrenizdeki kişilere varlıklarına duyduğunuz minneti hissettirmek için lüks hediyelere ihtiyacınız yok. Sevgi ne kadar samimi bir şekilde yansıtılırsa o kadar değerlidir ve samimiyetin sihri de küçük mutluluklarda saklıdır. Bunun için önerilerimize kulak vermeniz yeterli!

Beklemedikleri bir anda mesaj atın.

Kısa bir metin mesajı, kağıda yazılmış ufak bir not, belki de bir sesli mesaj… Hangisinden yararlanmayı tercih edersiniz bilinmez; önemli olan beklemedikleri bir anda yüzlerinde tebessüm yaratacak birkaç cümle oluşturmanız! Bu, “Bir süredir bunu söylemediğimi fark ettim: İyi ki varsın” yazılı bir mesaj olabileceği gibi, aranızdaki bir espriyi hatırlatacak kısa bir sesli mesaj da olabilir. Özelleştirmek sizin elinizde!

Çevrenizdekilere Sevildiklerini Hissettirmenin 6 Sihirli Yolu

Sevecekleri bir etkinlik planı ayarlayın.

Şehre yakın bir hafta sonu kaçamağı, sevdiği müzisyenin konser bileti, birlikte gideceğiniz bir SPA günü, uzun zamandır bilet bulmaya çalıştığı tiyatro oyunu için davet… Sevgiliniz, eşiniz, anneniz ya da en yakın arkadaşınız için ona “seni seviyorum” demenin en basit yollarından biri de keyifli bir plan yaratmaktır. Günün sonunda onu ne kadar mutlu ettiğinizi görmek bile ruhunuzu aydınlatacak.

Onlara özel bir playlist hazırlayın.

Sevgiyi ifade etmenin en iyi yolundan yararlanmaya ne dersiniz? Tabi ki müzikten bahsediyoruz! Beğendiğiniz ve onun da seveceğini düşündüğünüz şarkılardan özel bir playlist hazırlayarak linkini gönderin. Yeni şarkılar keşfederken ona özel olarak hazırladığınız, vakit ayırdığınız bu sıfır masraflı hediye, sevdiğiniz kişinin yüzünden koskocaman bir tebessüme dönüşecek. Kesinlikle buna değer!

Sevginizi Hissettirmenin Yolları

Yemek hazırlayın.

Sevdiklerinize güzel bir yemek hazırlayarak varlıklarını kutlayın. Kadehlerinizi ona ve ikinize kaldırın! Dostluğunuza, kardeşliğinize, aşkınıza bir armağan olacak bu yemek menüsünü oluştururken sevdiği lezzetlerden ilham alabilirsiniz. Hatta işin içine biraz daha şov katmaya ne dersiniz! Birkaç baharat ya da farklı lezzet ekleyip kendi özel tarifinizi yaratın ve ona ithaf edin! Tıpkı bir ressamın eserini sevdiğine adaması gibi!

Kalp ısıtan detay: “Aklıma sen geldin” hediyesi

Bunu kim sevmez ki? Ne olduğu ya da maliyeti önemli olmaksızın gördüğünüz anda size onu hatırlatan bir şeyi sevdiğinize hediye edin. “Görünce sana çok yakışacağını düşündüm, mutlaka senin olması gerektiğini düşündüm, bana seni hatırlattı” gibi sevgi dolu cümlelerle ufak ama değerli hediyenizi takdim edin. Gün içerisinde farklı detaylarda aklınıza geldiğini görmek o kişi için en büyük hediye olacak!

Sevginizi Yansıtacak Küçük Sürpriz Fikirleri

İşlerini hafifleterek destek olun.

Bazen sevgiyi ifade etmenin en kolay yolu destek olmaktır. İş bölümünüzde eşinizin görevleri arasında yer alan bir şeyi eve yorgun geldiği bir gün tamamlayarak ona verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz. Ev arkadaşınızın kuru temizlemeden alınacak kıyafetlerini onun yerine siz teslim alarak işlerini hafifletebilirsiniz. Sonuçta özveri, sevginin en sıcak yansıması, öyle değil mi?

İlgili Konular
  • slider

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir