Carrie Bradshaw’ın Akıllara Kazınan 10 Sex And The City Görünümü

carrie-bradshaw’in-akillara-kazinan-10-sex-and-the-city-gorunumu

Sex and the City’nin ilk bölümü 6 Haziran 1998 yılında izleyiciyle buluştu. 1998 yılından günümüze kadar olan süreçte Carrie Bradshaw stiliyle her zaman ikon görevi gördü. Dizinin ilk günlerinden, gişe rekorları kıran dönemine kadar onlarca yıl Carrie, dünya çapında moda meraklılarının gardıroplarına ilham verdi. Sex and the City’nin devamı niteliğinde olan And Just Like That’in yayına alınması şerefine Carrie’nin unutulmaz 10 görünümünü inceliyoruz!

Tütü Etek

Carrie’nin ruhuyla eşleşen tütü etek, Sex and the City yapımcılarının maalesef açılış sahnesi için ilk tercihi değilmiş. Dizinin stilisti Patricia Field, ikonik tül eteği bir showroom’da indirimli bulduktan sonra yapımcıları ikna etmek için uzun süre çabalamış. Ünlü stilist verdiği bir röportajda, “Yapımcıların tül eteği anlaması çok zordu, Sarah Jessica Parker ve ben bunun için savaştık. Sonunda yapımcılar tül eteği kabul etti.” dedi. Tütü etek şık duruşuyla, Carrie’nin giyinme konusundaki benzersiz yaklaşımını tamamen somutlaştırıyor.

Minimalist Tarz

Her ne kadar Carrie’yi maksimalist stiliyle tanıyor ve seviyor olsak da, birinci sezonda kahramanımızın tarzı minimalistti. Zaman içinde Carrie’nin stili evrim geçirmiş olsa da, siyahlar içindeki minimalist tarzın şık bir görünüm olduğu inkar edilemez.

Nude Tonlar

Birinci sezon altıncı bölümde Carrie’nin dar nude tonlarındaki elbisesini mutlaka hatırlıyorsunuzdur. Çekici ve şık bir görünüm sunan elbise, Carrie’nin Mr. Big ile buluşurken çarpıcı bir görünüm elde etmesine yardımcı olmuştu. Sarah Jessica Parker, dizinin yayınlanmasından yaklaşık bir yıl önce katıldığı bir ödül töreninde aynı elbiseyle oldukça havalı pozlar vererek; bu elbiseyi sadece dizi için giymediğini bize kanıtlamıştı.

Fransız Kızlar Gibi

Birinci sezon finalinde Mr. Big ile St. Barts’a uçmaya hazırlanan Carrie, biçimsiz yakalı bir tişört; neredeyse yarım kol eldivenleri ve kiraza benzer renkleri ile kalbimizi çalan ayakkabıları eşliğinde oldukça şık görünüyor.

İntikam Elbisesi

İntikam elbiselerinin siyah veya kırmızı renkli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dizinin ikinci sezonunda Carrie, Mr. Big ile yüzleşmek için seçtiği beyaz intikam elbisesiyle öne çıkan bir görünüm yakalamayı başarıyor.

Gazete Desenli Elbise

Sex and the City boyunca Carrie, şovun stilisti Field ile birlikte 2000’ler modasındaki en büyük trendleri başlattı. Dizinin üçüncü sezonunda bizi gazete desenli Dior bir elbiseyle karşılayan Carrie, günümüz modasında halen devam eden bu akımı başlattı denilebilir.

Floral Desenler

Carrie ve Mr.Big’in üçüncü sezonda bizi karşılayan gölet sahnelerinde Carrie’nin tercihi çapraz kesim bir elbiseden yana oldu. Günümüzde ünlü isimlerin sürekli tercih ettiği floral desenleri, Carrie onlarca yıl önceden gardırobunda bulundurmayı başarmış.

Özensiz Şıklık

Göle düşüp kıyafetlerini kısa bir süre giyilemez hale getirdikten sonra Mr. Big’in dairesine giden Carrie, büyük beden gömleği Hermés kemerle sararak şık bir görünüm yakalamıştı.

Y2K Avcısı

Kısa üstler, bel çantaları ve düşük bel etekler… Carrie’nin Sex and the City koşuları sırasında eşlik ettiiği Y2K trendlerinden sadece birkaçı. Çizgili bir görünümle yeniden karşımıza çıkan Carrie, stilini oluştururken Y2K trendlerinden çokça ilham almış gözüküyor.

Ekose Mini Etek

Görseller: @everyoutfitsanonsatc ve @carrie_bradshaw_outfits Instagram hesaplarından alınmıştır.

Ekose mini etek, inci kolye ve oversize blazer ile oldukça şık bir görünüm yakalayan Carrie, eşyaları bol bol karıştırdığı stiliyle en iyi halini bize ortaya koymuş gözüküyor.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir