Burçlara Göre En İyi Sabah Rutini Önerileri

burclara-gore-en-iyi-sabah-rutini-onerileri

Herkesin sabah rutini aynı değil elbette. Uykulu bir şekilde bir fincan kahve doldurmadan önce erteleme düğmesine mümkün olduğunca çok basanlar var, gün doğumuyla yataktan kalkanlar da var!

Sorumluluklarımıza daldığımızda günün ilk saati çoktan unutulmuş olsa da, sabaha nasıl başladığımız tüm günün gidişatını belirlemeye yardımcı olabilir – bu nedenle sağlam bir sabah rutini geliştirmek genel sağlığınıza yapılan bir yatırımdır. Güne daha bilinçli bir şekilde başlamak istiyorsanız, ilham almak adına astroloji çizelgenize bakmanız ve burcunuza göre sizin için en iyi sabah rutinini bulmanız faydalı olabilir.

Araştırmalar, düzenli bir günlük ritmi sürdürmenin sağlığınız için gerçekten iyi olduğunu gösteriyor – yani bir gece kuşu olsanız bile, güvenilir bir sabah ritüeline sahip olmak size önünüzdeki gün için önemli bir temel sunuyor. Ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, astroloji size sağlam sabah rutini fikirleri önerebilir.

Astrolog Cindy Mckean Bustle.com yayınına “Her burcun karakterimizi yaratan eğilimleri, alışkanlıkları ve tercihleri vardır” diyor. “Akışta olduğumuzda, potansiyelimizi gerçekleştirebilir, memnun olabilir ve amacımıza uygun hale gelebiliriz.” Burcunuzun niteliklerini benimsemek, yataktan kalkarken sizi neyin daha motive ve olumlu hissettirdiği konusunda fikir verebilir.

2022 Yıllık Burç Yorumları

KOÇ | (21 Mart – 19 Nisan)

Bir Koç olarak, doğal olarak enerji dolusunuz, bu nedenle sabaha ter atarak başlamak sizi, hedeflerinizi gerçekleştirmeye hazırlayabilir. Mckean, “Güne bir egzersiz rutini ile başlamak, sizi oyunun zirvesinde ve her gün başarmak istediklerinizde lider durumda tutacaktır” diyor. Erken bir egzersiz dersine girmek veya bir koşuya çıkmak sizi motive edecektir. Güne başlamadan önce 15 dakikalık tempolu bir yürüyüş yapmak bile kanınızın pompalanmasını ve enerjinizin artmasını sağlayabilir.

BOĞA | (20 Nisan – 20 Mayıs)

Acele etmekten nefret edersiniz – bu nedenle güne huzurlu bir tempoda başlamak sizi iyi hissettirir. Bir önceki gece sabahınız için iyice hazırlanmak, stresli veya zaman baskısı altında uyanma şansınızı azaltır. Mckean, “Sabahınızın tadını çıkarmak için acele etmekten kaçının” diyor. “Kahve makineniz veya günlük kıyafetiniz gibi her şey sizin için hazır olduğunda, kendi hızınızda gitmek için daha fazla zamanınız olacak.” Günlük sorumluluklarınıza atılmadan önce kendinize; uyanmak, rahatlamak ve keyifli bir kahve ya da kahvaltının tadını çıkarmak için bolca zaman ayırın. Sizin gibi bir toprak burcu için iş/yaşam dengesini korumak çok önemlidir ve sabah ritüeliniz günün tonu belirleyecek en önemli etken.

İKİZLER | (21 Mayıs – 20 Haziran)

Her zaman her şeye uyarlanabilen değişken burçlardan biri olarak, katı rutinlerin büyük bir hayranı değilsiniz. Sizin için önemli olan, etrafınızdaki dünyayla uyum içinde olmak Güne, dün gecenin mesajlarına cevap vererek, arkadaşınızla çay içip sohbet ederek veya sosyal medyaya göz gezdirerek başlamak, kendinizi daha sağlam, bağlantılı ve bilgili hissetmenizi sağlar. Mckean, “İletişim İkizler için önemlidir, bu nedenle sabah ilk iş e-postalarınızı kontrol etmek ve yazışmaları göndermek, güne rahatça devam etmenize yardımcı olacaktır” diyor. Güne başlarken başkalarıyla etkileşim kurmak size enerji verecek ve fikirlerin akmasına yardımcı olacaktır, bu nedenle hemen ilginç bir düşünceye veya sohbete başlamayı deneyebilirsiniz.

YENGEÇ | (21 Haziran – 23 Temmuz)

Hassas bir su burcu olarak, uykulu halinizi nazik ama canlandırıcı bir banyo rutini ile yıkmak, sabahları daha enerjik ve kendinizle uyum içinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Mckean, “Günün başında hızlı bir banyo veya duş almak, tazelik ve canlılık duygusuyla sizi rahatlatmaya yardımcı olacaktır” diyor. Geceleri duş almak yerine, bu sabah saatlerinde kendinize meditasyon yapmak ve günlük hedeflerinize odaklanmak için zaman verin. Serinletici narenciye kokulu bir mum yakarak veya duşunuzu sizi uyandıracak ve harekete geçirecek taze okaliptüs yapraklarıyla süsleyerek ekstra canlı hissedin.

ASLAN | (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Bir Aslan olarak tamamen kendinizi ifade etmek ve kalbinizi ortaya koymakla ilgilisiniz, o yüzden de ilk iş olarak yaratıcı enerjinizi akıtarak güne başlayın. Mckean, “Yaratıcı çizginizden yararlanmak, günün geri kalanının gidişatını belirleyecek” diyor. “Enerjik bir kıyafet seçin veya instagram’dan güçlü bir fotoğraf yayınlayın.” Bir ifade ritüeli olan, hayatınızdaki tutkuyu pompalamak için; bu ister güne cesur bir makyaj yapmak, ister giyinirken aynanın önünde dans etmek, ister sadece kemer takmak anlamına gelsin, kendinizi iyi hissettirecek o dokunuşu mutlaka bulun ve yapın.

BAŞAK | (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başaklar, zodyakın en doğal şekilde organize edilmiş ve rutin odaklı burçlarından biridir, bu nedenle bizim söylememize gerek kalmadan zaten sağlam bir sabah ritüeline sahip olabilirsiniz. Ancak herkesin zaman zaman sıfırlamaya ihtiyacı vardır, bu nedenle gününüzün işlevsel olarak akmasını sağlayan tüm temel bilgilere hala öncelik verdiğinizden emin olmak için kendiniz kontrol edin. Mckean, “Size söylenmesi gerekmeyebilir, ancak yatağınızı toplamak, duş almak ve uyandıktan sonra ilk iş dişlerinizi fırçalamak zihninizi açık ve keskin tutacaktır” diyor. Sabah rutininizi basit ve öz bakım merkezli tutun, böylece günün heyecan verici kısımlarını düşünmek için daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Sabahınıza çok fazla gereksiz iş yüklemeye çalışmak beyninizi dağınık hissettirebilir.

TERAZİ | (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi olarak hayatınızdaki dengeyi ve uyumu korumakla ilgilisiniz ve bu sadece mecazi anlamda değil! Güne esneme, yoga veya bazı karın bölgesi güçlendirme egzersizleri yaparak, fiziksel denge duygunuza uyum sağlayarak başlayın. Mckean, “Terazi için denge önemlidir” diyor. “Günün geri kalanında yaşam gücünüzü eşit olarak dağıtmanıza yardımcı olmak için, her sabah bir esneme rutini harika sonuçlar verecektir.” Güne bir dizi güneşi selamlama ve basit esneme hareketleri ile başlamak, gün boyunca topraklanmışlık ve esneklik hissini korumanız için ideal bir yoldur.

AKREP | (23 Ekim – 21 Kasım)

Güçlü gezegen Plüton tarafından yönetilen burç olarak, tamamen uç noktalardasınız. Bu nedenle, bazı burçlar güne dingin başlamak istese de, sizin sabah rutininize biraz heyecan ve enerji katmanız gerçekten etkili olabilir. Mckean, “Yoğunluk, sabahları ilk işinizdir” diyor. “İster süper sıcak veya soğuk bir duş, ister yoğun bir koşu ya da gün için başarmak istediklerinizin belirlenmiş bir listesi olsun, güne pozitif yönde yönlendirilmiş bir enerji gücüyle başladığınızda en iyi şekilde devam edeceğinizi göreceksiniz.”

YAY | (22 Kasım – 21 Aralık)

Doğuştan bir maceracı olarak, uyanma zamanına hükmeden ve tekrarlayan bir rutin fikrini muhtemelen sevmiyorsunuz. Bu yüzden her şeyi taze tutmak ve sabahlarınızı daha heyecanlı hale getirmek için kendinize fazladan zaman ayırma konusunda bilinçli olmak önemlidir. Mckean, “Yay için en iyi sabah rutini kendiliğindenliktir” diyor. Siz zaten asla sıkıcı bir gün geçirmeyeceksiniz! Kıyafetinizi ve bir gece önceden öğle yemeğinizi hazırlamak gibi sıradan küçük şeyleri önceden planlayarak, sabahları özgür ruhunuzu kucaklamak ve kaprislerinizi şımartmak için daha fazla zamanınız olacak.

OĞLAK | (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlaklar, zodyakın en çalışkan burçlarından biridir, bu nedenle güne net bir niyet ve odaklanma ile başlamak, birçok hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Mckean, “Güne, başarmak istediklerinizin bir listesini yaparak ve görevlerinizi planlayarak başladığınızda, gün içinde daha fazlasını yaptığınızı göreceksiniz” diyor. “Pratik davranmak doğanızla uyumludur ve daha azıyla daha fazlasını elde etmenizi sağlar.” Her sabaha, yapmayı umduğunuz her şeyi yazarak, her şeyi öncelik düzeyine göre düzenleyerek ve gününüzün çerçevesini çizerek başlayın. Güne başlarken görevlerinizin zirvesinde hissedeceksiniz ve neye odaklanmanız gerektiği konusunda net bir fikriniz olacak.

KOVA | (22 Ocak – 18 Şubat)

Bir Kova olarak, doğal olarak idealist ve toplum odaklısınız, bu nedenle sabah rutininizin bir parçası olarak kasıtlı olarak pozitifliğe öncelik vermeniz faydalı olacaktır. Mckean, “Güne sosyal medyada bir gönderiyle başlamak, gününüze mutlu bir notla başlamanızı sağlayacaktır” diyor. İster Instagram’da yakın arkadaşlarınızla iyimser bir düşüncenizi paylaşın, ister bazı eğlenceli “günaydın” GIF’leriyle arkadaş grubunuza ulaşın, sevdiklerinizle bağlantı kurmak ve keyifli bir şey paylaşmak, güne başlarken daha motive hissetmenize yardımcı olacaktır.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Neptün gezegeni tarafından yönetilen Balık burcu, gerçek hayalperestlerdir – bu da genellikle uyumayı sevdikleri anlamına gelir. Bununla birlikte, güne başlarken barış ve dinginliğe öncelik vermek önemlidir. Mckean, “Balıkların günlük işlere yavaş yavaş alışması gerekiyor” diyor. ” Ama alarmınızdaki erteleme düğmesine kaç kez basacağınız konusunda bir sınır belirleyin.” Sabahları yüksek sesli bir alarm yerine sizi uyandıracak yatıştırıcı bir ses seçin ve kendinize yavaş yavaş uyanmak için zaman verin. Uyandıktan sonra rüyalarınızı not etmeniz de yardımcı olabilir, çünkü içsel benliğinizle bağlantı kurmak gün boyunca daha fazla ilham almanıza yardımcı olabilir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir