• 19 Kasım 2021
  • 123 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Pelinsu Özgür

Bizden duymuş olmayın! Bu kışın trendi rengi kumral çikolata olacak.

Kumral renk diğer renklere nazaran saça daha derin bir enerji, boyut ve ayrıntı veriyor. Uygulama anlamında da saçı koyu bir renge boyamak ve her yerine aynı tonu uygulamak oldukça kolay bir işlem. Saçınıza ombré yaptırmak oldukça zahmetli bir işlemken tek başına kumrala ya da siyaha boyamak çok daha kolay. Dolayısıyla tek renk saç boyamalarında evde yaptığınız uygulamayla kuafördekiyle neredeyse aynı sonucu elde edersiniz. Fakat bu yeni kumral çikolata, dümdüz bir renkten çok daha fazlası. Kumral temel rengin yanında birden fazla ton ve detay eklemek gerekiyor.

Kumral renge geçmek ise düşündüğünüzden daha kolay çünkü saçlarımız neredeyse her zaman köklerde daha koyu ve uçlarda biraz daha açık renktedir. Bu nedenle bu trend temelde az bakım gerektiren bir renk. Üstelik, saçınızın kademeli olarak koyulaşmasına izin verirseniz ani bir geçiş yaşamazsınız.

Bella Hadid gibi ünlüler yıllardır kahverengi saçlarını görünümlerinin bir parçası haline getiriyorlar, ancak şimdi Hailey Bieber gibi ünlü sarışınların bile saç rengi seçimlerinde daha koyu renklere yöneldiğini görüyoruz. Bieber’ın saç rengi değişikliği, geçen yıl ne kadar sarışın olduğu hatırlanana kadar o kadar da dramatik görünmüyor. Şimdi ise Hailey saçının hiç bu kadar iyi görünmediğini söylüyor. Bieber, “Saçımı boyamayı bıraktığımda büyük bir fark gördüm” diyor. “Artık sarıya boyamıyorum ve boyamaktan da kesinlikle uzak durmaya çalışıyorum.”

Ünlülerin dünyasında, genellikle ‘daha cesur, daha iyi’ anlayışı vardır bu yüzden saçlarında sarı rengi tercih ediyorlar, kendi saçları için yapay tonlar seçiyor ya da peruk kullanıyorlar. Şimdi ise bu görünüm kumral renkle de yakalanabiliyor.

Saçını bu ikonik kumral rengine boyatan ünlüler:

İlgili Konular
  • slider

Pelinsu Özgür

Plak delisi olan Pelinsu; hayvanları, çizgi romanları ve festivalleri çok seviyor. En sevdiği içecek ise çay.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir