Bi Kutu Kombin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

bi-kutu-kombin-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Başak Dizer Tatlıtuğ, Deniz Marşan ve Layza Akdilek Alp, stil danışmanlığını başka bir boyuta taşıyarak Haziran 2021’de Bi Kutu Kombin’i kurdular. Bu sayede, stil danışmanlığı evlere taşındı. Bi Kutu Kombin’in detaylarını kısa bir röportaj eşliğinde öğrendik.

Bi Kutu Kombin nedir nasıl tanımlarsınız?

Bi Kutu Kombin alışverişin yepyeni bir halidir diyebiliriz! Kısaca anlatmak gerekirse, sadece lokal markaları barındıran bir online kişisel stil danışmanlığı hizmetiyiz. Bi Kutu Kombin’den sipariş verdiğiniz zaman size özel bir stil danışmanı atanır. Sizin için seçilmiş, bedeninize, tarzınıza ve bütçenize uygun bir kombin hazırlar. Room bünyesinde Başak Dizer Tatlıtuğ ve Deniz Marşan önderliğinde çalışan ve eğitilmiş stilislerimiz yıllardır giydirdikleri ünlülerle yerli modaya yön vermişlerdir. Gerek en popüler diziler gerek kırmızı halılar olsun 10 yılı aşkın süredir aktif bir şekilde çalışan, her zaman yeni trendleri takip eden, bedene ve kişisel stile göre giyinmenin önemini kavramış ekibimizin sunduğu bu hizmeti yaygın hale getirebilmek amacıyla kurulduk.

Bi Kutu Kombin’i kurmaya nasıl karar verdiniz? Start-up kurmak sizin için nasıl bir süreçti?

Aslında biz zaten Room ekibi olarak stil danışmanlığı hizmetini belirli bir kitleye yıllardır vermekteyiz. Bir çok sevdiğiniz dizi karakterinin arkasında Room ekibi bulunuyor. Stil danışmanlığı konseptini lüks olmaktan çıkarıp ulaşılabilir bir hale getirmeyi hedeflediğimiz bu süreçte Bi Kutu Kombin’in iş modelinin bize ne kadar uygun olduğunu fark ettik. Bu sebepten dolayı bu konuda çalışmalara hemen başladık. Start up kurma süreci oldukça yenilikçi, eğlenceli ama bir o kadarda zorlayıcı bir süreçti. Hiç bilmediğimiz bu alanı keşfediyor olmak çok heyecan verici. Her geçen gün yeni şeyler öğrenebiliyor olmaktan çok mutluyuz.

Bu süreçte en zorlandığınız kısım ne oldu?

Biz aslında Bi Kutu Kombin’i kurmaya 3 yıl evvel karar verdik. Hatta onun öncesinde de çalışmalara başlamıştık. Pandemi dolayısıyla projemiz ertelenmek zorunda kaldı, bu süreçteki belirsizlik sebebiyle ilerlemekte çok zorlandık. Fakat bütün bu belirsizliklere ve zorluklara rağmen çok inandığımız bu projeyi hayata geçirmek adına hiç pes etmedik. Şartlar müsait olduğu anda tekrar çalışmalarımıza başladık.

Bize biraz sisteminizin nasıl işlediğinden bahsedebilir misiniz?

Kullanıcılar www.bikutukombin.com’a girip detaylı bir stil testi dolduruyorlar. Bu testte kullanıcılarımızın tarzını, bütçesini ve bedenini öğreniyoruz. Kullanıcıların evlerine, seçtikleri zaman aralıklarında Room bünyesinde yetişmiş deneyimli stilistlerimiz tarafından özel hazırlanan kombin kutularını gönderiyoruz. Kullanıcıların tercihine sunduğumuz spor, ev hali, haftasonu gibi konsept kutularımız da bulunuyor. Beğendiği ürünü satın alıyor, beğenmediğini bize ücretsiz olarak geri gönderiyorlar. Böylece ürünleri sizlerin evine taşıyıp ev konforunda deneme fırsatı sunuyoruz. Bu süreç içerisinde müşterilerimize sunduğumuz check out hizmeti ile her parça için geri dönüşler alıyoruz. Tüm bu verileri zaman içerisinde işleyerek sistemi her zaman ileriye taşımayı ve üyelerimizi daha iyi tanıyarak onlara daha da uygun kombinler yapmayı amaçlıyoruz.

LAYZA AKDİLEK ALP

Çalışğınız markalarda özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?

Biz Bi Kutu Kombin olarak bünyemizde sadece lokal markalar bulunduruyoruz. Çalıştığımız tüm markalar, Room styling ekibi tarafından özenle seçilmiş, tarzına ve duruşuna güvendiğimiz yerel markalardır. Amacımız lokali desteklemek, yerel markaların görünürlüğünü artırmak ve olabildiğince tüketici alışkanlıklarını pozitif yönde etkileyebilmek. Şu an için bünyemizde 120’den fazla lokal marka bulunuyor ve bu sayı gün geçtikçe artıyor. Globalde ismini duyurmuş markalardan, evinde örgü örerek şapka yapan markalara kadar oldukça geniş bir marka yelpazemiz var. Özellikle kadın girişimcilere destek olmak bizim için çok önemli. Elimizdeki bu potansiyeli olabildiğince inandığımız amaçlar uğruna şekillendirerek kullanmaya gayret gösteriyoruz. Amacımız bir de stil danışmanlığı hizmeti sunan oluşumun yanında yerli markaları keşfedeceğiniz bir platforma dönüşmek.

Bi Kutu Kombin’i ilk kurduğunuz günden bugüne baktığınızda ne gibi büyük farklar/gelişmeler görüyorsunuz?

Biz kurulalı daha bir sene olmamışken Bi Kutu Kombin isminin artık duyulmaya başlaması bizi çok mutlu ediyor ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı hissettiriyor. Ayrıca kullanıcılarımızla interaktif bir ileteşimimiz olduğundan doğru müşteriyle doğru ürünü buluşturmak adına yol kattetiğimizi düşünüyoruz. Bunun en büyük desteği ise gün geçtikçe artan marka havuzumuz ve kullanıcılarımızın geri bildirimleri doğrultusunda isteklerine daha verimli bir biçimde karşılık verebilmemiz oldu.

Buna ek olarak, sektörel anlamda; oluşumun ilk gününden şimdiye baktığımızda lokal marka bilincimiz ve farkındalığımız her geçen gün daha da arttı. Lokal markaların pazar payını da desteklediğimiz bu süreçte farklı marka ve platformların da bu kararımızı destekleyerek lokal markaları bünyelerine kattığını gördük. Bu farkındalığa öncülük etmek de bizim için oldukça mutluluk ve gurur verici bir süreçti.

Geleceğe dair ne gibi hayal/hedefleriniz var?

Bir çok! Bir kere olabildiğince daha fazla insana hitap etmek istiyoruz. İnsanların kendilerini özel hissettiklerini söyledikleri geri bildirimleri almak bizi en çok motive eden şey oluyor. Şu an daha çok yeni kurulduğumuz için daha limitli bir alanda hizmet verirken, daha kapsayıcı olmak adına her gün heyecan ve istekle çabalıyoruz. Ayrıca daha çok lokal markaya ses olabilmek ve özenle seçtiğimiz marka havuzumuzu kaliteden ödün vermeden daha da büyütebilmek gibi gelecek hedeflerimiz var.

DENİZ MARŞAN VE BAŞAK DİZER TATLITUĞ

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir